شهردار رشت در جمع اصحاب رسانه:ثابت قدم ۰۱۹

شمال ما: شهردار کلان شهر رشت گفت: شهر رشت هنوز بسیاری از عقب ماندگی های سالهای گذشته را بر دوش می کشد و ما به دنبال آن هستیم که بایک برنامه کوتاه مدت و بلندمدت شعارها را به عمل تبدیل کنیم و شاهد اتفاقات خوبی در این شهر باشیم.

به گزارش ایسنا، اولین نشست خبری دکتر ثابت قدم در سال ۹۵ با اصحاب رسانه با موضوع پروه ملی بازآفرینی بافت تاریخی رشت برگزار شد.

دکتر ثابت قدم ضمن تبریک سال نو اظهار کرد: امیدواریم در سالی که در پیش رو داریم بتوانیم خدمات ارزنده ای را به شهروندان شهرمان هدیه کنیم و برای شهر و شهروندانمان نتایج خوبی را به یادگار بگذاریم.

وی با اشاره و تبریک ۱۲ فروردین سالروز جمهوری اسلامی ایران گفت: ما در این روز باید ارزش های جمهوری اسلامی ایران را پاس بداریم و برای ساختن ایرانی آباد و آزاد همچون گذشته تلاش کنیم.

دکترثابت قدم با بیان اینکه شفاف سازی و آگاه سازی مردم جامعه در خصوص مدیریت شهری باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد افزود: شهر رشت در سال ۹۵ هنوز بسیاری از عقب ماندگی های سالهای گذشته را بر دوش می کشد و ما به دنبال آن هستیم که با یک برنامه کوتاه مدت و بلندمدت شعارها را به عمل تبدیل کنیم و شاهد اتفاقات خوبی در این شهر باشیم.

شهردار رشت ضمن قدردانی از زحمات تمامی همکاران خود در شهرداری و مدیریت شهری ادامه داد: در سال گذشته همکاران بنده در مجموعه شهرداری فشار زیادی را تحمل کردند که این فشارها در راستای رسیدن به اهداف مدیریت شهری بوده است و من امیدوارم با رسیدن به نتایج خوب در مدیریت شهری و دست یافتن به مدیریت شهری واحد، خستگی از جسم و روح همکارانم خارج شود.

وی با تاکید بر برنامه ۴ ساله شهرداری رشت اظهار کرد: ما اکنون سال اول را پشت سر گذاشته ایم و پروژه های کوتاه مدت مان را به مرحله بهره برداری رساندیم و برنامه های بلند مدت خوبی را بر اساس عقل و تجربه تدوین کرده ایم که سلایق افراد نمی تواند آن را تغییر دهد و برنامه های ما کاملا مستدلل است.

دکتر ثابت قدم اضافه کرد: ما در سال ۹۵ جمعا ۸۹ پروژه در ۱۲ شاخه را افتتاح خواهیم کرد که در بخش عمران و زیرساخت ها و آبهای سطحی ۲۵ پروژه، بهسازی و روکش آسفالت، ۱پروژه، عمران و سلامت ، ۱۱  پروژه، حمل و نقل عمومی و هوشمند سازی، ۳ پروژه،حمل ونقل و عمران، ۱۱ پروژه، فضای سبز، ۵ پروژه، بازآفرینی شهری،۱۴ پروژه، عمران و ایمنی، بحران،۶ پروژه، عمران و خدمات شهری ۲ پروژه، عمران فرهنگی ۳ پروژه ،عمران اجتماعی، ۳ پروژه و عمران اداری ،۵ پروژه است.

وی با اشاره به اینکه ما به دنبال مشارکت هر چه بیشتر مردم هستیم متذکر شد: مشارکت مردم و احترام به خواسته ها و نیازهای آنها در اجرای هرچه بهتر پروژه ها می تواند اثرگذار باشد.

شهردار رشت خاطرنشان کرد: مدیریت شهری برای آنکه بتواند به درستی به وظیفه خود عمل کند لازم است که به صورت غیر متمرکز عمل کرده و ما نیز تلاش داریم مناطق و نواحی هایمان را مسئولیت پذیر کنیم.

دو روز حضور و خدمت با کیفیت را به حضور چندین ساله اما بی کیفیت ترجیح میدهم

وی با اشاره به اینکه ما درطول اجرای پروژها به کیفی سازی بسیار توجه داریم اضافه کرد:بنده دو روز حضور و خدمت با کیفیت در این شهر را به حضور چندین ساله اما بی کیفیت ترجیح میدهم و تا زمانی فرصت خدمت به مردم شهرم را دارم تمام سعی و تلاشم را بکار می گیرم.

دکتر ثابت قدم با اشاره به پروژه سند باز آفرینی شهر رشت بیان کرد: با اجرای این پروژه بزرگترین محدوده پیاده روی به طول ۸ کیلومتر در شهر رشت ایجاد می شود و از شرق شهر رشت سمت رودخانه رزجوب این طرح را آغاز خواهیم کرد و خوشحالیم که آغازبه کار  این پروژه فردا با حضور دکتر آخوندی وزیر راه مسکن و شهرسازی، که ایشان رئیس ستاد ملی بازآفرینی شهری هستند را شاهد خواهیم بود.

وی همچنین با اشاره به راه اندازی ۸ سرای محله در مناطق مختلف شهر رشت گفت: تا پایان سال ۹۵ سرای محلات رشت به ۱۵ عدد می رسانیم و در راستای زیبا سازی شهر در هر محله با توجه به پتاسیل و عقبه فرهنگی، المان هایی را نصب خواهیم کردو شورا یاری ها را با توجه به مصوبه شورای شهر رشت تشکیل خواهیم داد.

در پایان این نشست دکتر ثابت قدم شهردار رشت به تک تک سوالات خبرنگاران حاضر در این جلسه پاسخ داد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *