حمله رئیس کانون کارفرمایی گیلان به نوبخت:محمد رسول سماکچی ۰۱۱

شمال ما: رئیس کانون کارفرمایی گیلان پرداخت یارانه تولید به خودروسازان را بی‌عدالتی خواند و گفت: طبق قانون هدفمندی یارانه‌ها ۳۰ درصد یارانه باید به امر تولید اختصاص یابد که تاکنون محقق نشده‌است.

به گزارش فارس، محمدرسول سماکچی در نشست کانون کارفرمایی استان با بیان اینکه طبق قانون هدفمندی یارانه‌ها ۳۰ درصد یارانه باید به امر تولید اختصاص یابد که تاکنون محقق نشده‌است، اظهار کرد: این ۳۰ درصد برای جبران هزینه‌های افزایش قیمت انرژی و سوخت بوده‌است.

وی ادامه داد: سخنگوی دولت در روز سه‌شنبه هفتم مهر ماه جاری اعلام کرد که ۲۰۰ میلیارد تومان یارانه تولید به خودرو سازان داده می‌شود، این بی‌عدالتی بینه و شفاف است چرا باید حق تولیدکنندگان کوچک و بزرگ را به چند کارخانه شبه دولتی دهند تا آنها با پشتیبانی دولت به عدم پایبندی به ارتقای کیفیت به کار خود ادامه دهند.

به گفته رئیس کانون کارفرمایی گیلان، بیش از ۱۴ هزار کارخانه کوچک در شهرک‌های صنعتی کشور که آماده به‌کار هستند به خاطر نداشتن سرمایه درگردش تعطیل شده‌اند.

وی گفت: حق این کارخانه‌ها را به تولیدکنندگان خودرو می‌دهند، همین که دولت با وضع حقوق گمرکی و سود بازرگانی و عوارض ورود برای خودروهای خارجی به خودرو سازان داخلی کمک می‌کند، کافی است.

سماکچی با اشاره به اینکه به طور مسلم طبق قانون ۳۰ درصد یارانه متعلق به تمام تولیدکنندگان است، تصریح کرد: راه پرداخت این یارانه به همه با عدالت وجود دارد و آن هم لیست تامین اجتماعی کارکنان است.

وی خاطرنشان کرد: منصفانه‌ترین راه برای پرداخت یارانه تولید این است که به طور مثال ۵ درصد تامین اجتماعی از ۲۳ درصد حق کارفرما را دولت پرداخت کند که شامل تمام تولیدکنندگان کشاورزی، صنعت، دامپروری و … می‌شود.

این مسئول با تصریح بر اینکه دولت می‌تواند طبق لیست بیمه تامین ‌اجتماعی پرداخت بن کارگری کارگران را به جای کارفرما تقبل کند، یادآور شد: در هر صورت پرداخت یارانه تولید به عده‌ای خاص  خلاف قانون و خلاف شرع است.

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *