پس از آمار بالای غرق شدگان در سال جاری؛نجات غریق ۰۱۱

شمال ما: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان از آغاز پرداخت حقوق ناجیان غریق مناطق خطرآفرین نوار ساحلی استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، اظهار کرد: محمد احمدی‌پور آغاز پرداخت حقوق ناجیان غریق مناطق خطرآفرین در گیلان خبر داد و گفت: این حقوق مربوط به بخشی از مطالبات سال ۹۴ ناجیان غریق مستقر شده در مناطق خطرآفرین نوار ساحلی گیلان است.

وی اضافه کرد: متاسفانه بنابه دلایل عدم تامین اعتبار لازم در سطح ملی در خصوص پرداخت حقوق ناجیان مستقر در مناطق خطرآفرین با توجه به تاکیدات وزارت کشور برای استقرار آنان در سال گذشته مشکلاتی برای آنان ایجاد شد.

احمدی‌پور گفت: بدون آنکه هیج اعتباری در سطح ملی برای ۶۵۰ ناجی مستقر در مناطق خطرآفرین اختصاص یابد از محل اعتبارات استانی با دستور استاندار هشت میلیارد ریال در سال گذشته به صورت علی‌الحساب به آنان پرداخت شده بود.

وی افزود: برای جبران مابقی مطالبات این ناجیان در بودجه سال ۹۵ استانی نیز با دستور استاندار گیلان مبلغ شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال دیگر اختصاص یافت که به حساب اداره کل ورزش و جوانان واریز تا از آن طریق به ناجیان پرداخت شود.

احمدی‌پور گفت: با این اعتبار برای پرداخت بخش دوم مطالبات آنان به هر ناجی ده میلیون ریال پرداخت می‌شود و پرداخت مابقی مطالبات نیز در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: پرداخت حقوق ناجیان حق آنان است و به شدت مسئولان استانداری و وزارت کشور به دنبال تامین اعتبارات مورد نیاز در این زمینه از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی هستند.

احمدی‌پور یادآور شد: برای استقرار ناجیان غریق در تابستان امسال نیز تمهیدات تدارک دیده شده است و اولویت با ناجیانی است که در سال گذشته فعالیت داشته و دارای کارت آمادگی هیات نجات غریق هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان تاکید کرد: استفاده از ظرفیت دهیاری‌ها و ناجیان بومی در کنترل مناطق خطرآفرین از اولویت های کاری امسال است که اجرایی می‌شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *