با همکاری بهزیستی و هیئت جانبازان و معلولان گیلان؛ویلچر ۹۱

شمال ما: ویلچررانی همگانی معلولان با همکاری بهزیستی و هیئت جانبازان و معلولان گیلان در رشت برگزار شد.

 

ویلچررانی همگانی صبح امروز با حضور جمعی از معلولان در پارک قدس این شهر ابتدای شرکت آبفای گیلان تا مسیر عمارت کلاه فرنگی پارک برگزار شد.

مدیرکل بهزیستی گیلان در حاشیه ویلچررانی مذکور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت برگزاری برنامه مذکور را برای ایجاد نشاط و شادابی معلولان دانست و اظهار کرد: در این برنامه جمعی از معلولان ویلچررانی می‌کنند.

محمدرضا پارسی استفاده از هوای پاک برای اجرای برنامه ویلچررانی را موثر دانست و افزود: برنامه ویلچررانی با همکاری هیئت جانبازان و معلولان گیلان برگزار شده است.

وی با بیان اینکه در بخش معلولان بهزیستی تعهد دارد خدمات مختلف و متنوعی به آنها ارائه دهد، تصریح کرد: ایجاد نشاط و شادابی یکی از برنامه‌ها است.

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به اینکه در بین قشر معلولان زیرپوشش این نهاد افراد مستعد هستند، خاطرنشان کرد: معلولان استعدادهای مختلفی در زمینه‌های هنری، علمی، ادبی و ورزشی دارند که می‌توان آنها را شکوفا کرد.

وی ۴۰ هزار نفر معلول در گیلان را زیرپوشش بهزیستی عنوان کرد و یادآور شد: این تعداد افراد از بهزیستی خدمات مختلفی را دریافت می‌کنند.

پارسی معلولیت افراد را در زمینه بینایی، شنوایی، جسمانی حرکتی، معلول ذهنی و بیمار روانی مزمن ذکر کرد.

وی تغییر نگاه جامعه به معلولان را مهم دانست و متذکر شد: باید اعتماد و همکاری و خیران نسبت به معلولان را افزایش دهیم ضمن اینکه مناسب‌سازی جامعه آثار شگرفی در معلولان برای ورود به عرصه‌های مختلف اجتماعی دارد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *