سخنی با شهردار مان؛مسعود مجاوری
درخت ۰۲۳

شمال ما؛

 

پاسخهای شهردار رشت در زمینه قطع درختان مسیر چهار راه میکاییل به میدان فرهنگ را می توان از چند منظر مورد بررسی قرار داد. نخست اینکه شهردار رشت و تیم ستادی اش بدانند که هر خلف وعده ای با هر توجیهی واکنش افکار عمومی شهر را به همراه خواهد داشت.. محمد علی ثابت قدم در پرونده قطع درختان مسیر بی آر تی شهر رشت تا این لحظه نتوانست افکار عمومی را تمام و کمال راضی نگه دارد. زیرا اگر قرار بود طرح انتقال درختان تبدیل به قطع اشجار شود چه ایرادی داشت که در یک نشست توجیهی با ارباب جراید دلایل این تغییر در میان گذاشته شود؟ مگر شهردار منتخب منتخبان مردم نیست؟ چه کسی از مردم برای اطلاع از نحوه ی اداره شهر محرم تر؟ ایکاش تیم اطلاع رسانی شهردار ، اصحاب رسانه را از این موضوع مطلع می کرد تا این احساس غبن و حیرت نصیب دوستداران شهر نمی شد.! بعد دیگر مساله مربوط به عملکرد شهردارجوان و پرانرژی شهر است که شاید نیاز دارد مستقیما اینبار مخاطب کلام واقع شود.
آقای شهردار باشمایم؛
بدانید که این شهر برای جلوس تان برتختگاه شهرداری خیلی هزینه داده است پس مرحمت بفرمایید وب یش از این برای خودتان و دلسوزان رشت هزینه زایی نکنید. ما از شما خیلی انتظار داریم آقای شهردار…. این حق مسلم ماست که بدانیم در شهرمان چه خبر است و شما موظفید که به ما پاسخ بگویید بنابراین از شما می پرسم به این دلیل که می دانم امروز در جلسه شورای شهر هم تعدادی از مخالفانتان این سوالات را می پرسند:
۱- بعد از میدان فرهنگ و جلوی بانک سپه چند درخت جوان افرا و ون با عمر پنج سال وجود داشتند که برای طرح بی آر تی ریشه کن شدند اینها با چه توجیهی جابجا نشدند؟
۲- فرمودید پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان برای تبادل فرهنگی و هنری در دست ساخت است. آقای ثابت قدم! این حق شماست که بعنوان یک مدیر از عملکردتان دفاع کنید و مانند بسیاری دیگر از مدیران این شهر با ارایه آمارهای کمی درصدد افزایش سرانه فضای سبز شهری برآیید اما ما هم حق داریم که بپرسیم در مکانی که روبروی کارخانه کمپوست واقع شده و بوی تعفنش تا شعاع چند کیلومتری روح آزار است چطور می توان تبادل فرهنگی و هنری کرد؟ کدام فرهنگ وهنر در آن فضای متعفن شکوفا می شود؟
۳- دوستان و مدیران زیر مجموعه شما می فرمایند که جای نگرانی نیست و درختان بازکاشت خواهند شد بنده از شما می پرسم که چرا درختان ون کاشته شده در مسیر خیابان بیانی حال خوشی ندارند؟ ممنون می شوم اگر بازدید میدانی کنید و کارشناسان شما بفرمایند که چرا تعدادی از این درختها زرد شدند؟ بفرمایید درختان نارنج کمربندی شهید بهشتی که مبتلا به آفت شته سیاه شدند آیا نیاز به تیمار و رسیدگی مضاعف ندارند؟ بخاطر برگزاری جشن شمعدانیها از شما ممنونم اما دلنگرانم و می پرسم آیا تابحال بازدید میدانی از پارک بانوان منظریه رشت داشتید؟ آن همه فضای خالی در آن پارک هست و هرروز مقدار زیادی آب در این بی آبی برای زنده نگهداشتن چمن پارک مصرف می شود؛ بهتر نبود این همه آب برای آبیاری فضای سبز موثر (درختها) مصرف می شد؟
۴- بعد از کارخانه سابق پپسی وجلوی تعاونی سواری استقلال هنوز چند ون جوان راست قامت ایستاده اندودر آنسوی خیابان هم ون ها به انتظار جابجایی نشسته اند این درختان جوان نه بیمارند ونه آفت زده,نشانی رادقیق می دهم تاخودتان شخصا پیگیری کنید آنطرف تر از چلوکبابی محرم و کمی این سوتر از از بانک رفاه ون ها در بیم و امید مرگ و زندگی کنار درختان افرا به انتظار نشسته اند شاید حالا که این یادداشت را می نویسم ماموران شما اره در دست به سمتشان حرکت کردند. تا دیر نشده بجنبید آقای شهردار تا زندگی این شهر بیش از این از دست نرود…
۵- آقای ثابت قدم؛ این نمونه ها را آوردم تابدانید که در این درد شریکم زیرا اهل این درد (شهر) ام. راستی می دانید من از دیدن صورت پرخنده شما به وجد می آیم؟ می خواهم شما و این شهر را خندان ببینم آقای شهردار پس وقت راتلف نکنید

 

منبع: گیلان فردا


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *