با بستری شدن مادر نوبخت در بیمارستان خصوصی؛نوبخت ۰۹۶

شمال ما: چندی قبل آیت الله تسخیری که جهت شرکت در نکوداشت مرحوم آیت الله محققی لاهیجی در گیلان به سر می برد به دنبال ضایعه جسمی ابتدا در بیمارستان دولتی لاهیجان بستری شده و با حضور مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بلافاصله به بیمارستان خصوصی قائم (عج) منتقل شد. در آن مقطع این سئوال مطرح شد که چرا آیت الله را که میهمان گیلان بود در بیمارستان دولتی بستری نکردند و بستری شدن وی در بیمارستان خصوصی سئوالات زیادی را ایجاد کرد.

در روزهای اخیر نیز در خبرها آمد که مادر بزرگوار دکتر نوبخت جهت مداوا در بیمارستان خصوصی قائم(عج) رشت بستری شده است. این رویه که مسئولان ارشد دولتی جهت مداوا در بیمارستان های خصوصی بستری می شوند سئوالات زیادی را به ذهن متبادر می کند. مهمترین سئوال این که آیا مسئولان ارشد دولتی معتقد به سطح پایین کیفیت خدمات درمانی در بیمارستان های دولتی هستند که اگر چنین اعتقادی دارند چه اقدامات قابل توجهی جهت ارتقای بیمارستان های دولتی انجام داده اند؟

اساساً چرا بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی گیلان نباید آن گونه از استانداردهای لازم برخوردار باشند که حامی اصلی رییس فعلی این دانشگاه نیز جهت مداوای مادر خود به بیمارستان های آن اعتماد نکند. اگر بپذیریم سطح کیفی خدمات درمانی در بیمارستان های دولتی پایین است آن گاه آیا شایسته نیست مدیران ارشدی همچون نوبخت جهت مداوای خود و اعضای خانواده حداقل جهت همدردی با اقشار ضعیف و متوسط جامعه ، بیمارستان های دولتی را جهت مداوا انتخاب کنند؟

نکته قابل تامل آن که بسیاری از مسئولین دانشگاه از سهامداران بیمارستان های خصوصی هستند و سال هاست که عدالت خواهان عرصه سلامت بر جدایی کامل بخش خصوصی از دولتی و ایجاد رقابت سازنده بین این دو بخش تاکید دارند و حضور همزمان مسئولین دانشگاه در بخش خصوصی را از عوامل عدم پیشرفت بیمارستان های دولتی معرفی می کنند.

.

 

.

 

در تصویر نوبخت، تامینی و برزیگر بر بالین مادر بزرگوار نوبخت در بیمارستان قائم دیده می شوند.

 

منبع: گیلان آنلاین


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *