مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:تالاب انزلی 018

شمال ما: مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: اراده احیای تالاب بین‌المللی انزلی در مسؤولان وجود دارد و وضعیت آن ۶ سال دیگر بهبود می‌یابد.

به گزارش فارس، اسماعیل کهرم در مراسم اختتامیه دومین جشنواره لاله‌های تالابی در این شهرستان با قدردانی از دست‌اندرکاران جشنواره، اظهار کرد: برگزاری این جشنواره در راستای حفاظت از پدیده طبیعی تالاب است.

وی با بیان اینکه نمی‌توان گیلان را بدون تالاب تصور کرد، افزود: لاله‌های تالابی نمونه‌ای از زیبایی‌های تالاب‌ بین‌المللی انزلی است که باید برای حفظ و نگه‌داری آن کوشا باشیم.

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست رها کردن تالاب انزلی به حال خود را اقدامی پسندیده ندانست و گفت: وجود تالاب انزلی نعمت بزرگی است و باید در سلامت باشد.

وی استقبال مردم از جشنواره لاله‌های تالابی را نشانه اهمیت آنها به تالاب بین‌المللی انزلی عنوان کرد و یادآور شد: از تالاب باید بدون اینکه آسیب ببیند، استفاده کرد.

کهرم تالاب انزلی را به درختی تشبیه کرد که میوه‌های آن لاله هستند و یادآور شد: حفاظت از تالاب نیازمند همت و تلاش همگان است.

وی با اشاره به مشکلات تالاب انزلی، تصریح کرد: برطرف کردم تمام معضلات زیست‌محیطی تالاب یک شبه امکانپذیر نیست و احیای تالاب نیاز به همت تصمیم‌گیران و سازمان محیط زیست و اجرای طرح‌هایی در این زمینه دارد.

این مسؤول با بیان اینکه بهبود وضعیت تالاب انزلی تا ۶ سال دیگر امکانپذیر است، یادآور شد: اراده احیای تالاب در بین مسؤولان وجود دارد و بدون تردید می‌توانیم در مدت زمانی مذکور شاهد احیای تالاب انزلی باشیم.

جشنواره گل‌دهی لاله‌های تالابی از ۱۸ مرداد ماه جاری آغاز شده و امشب به کار خود پایان داده است.


کانال تلگرام شمال ما

یک پاسخ به “احیای تالاب انزلی نیاز به همت تصمیم‌گیران و سازمان محیط زیست دارد”

  1. امين می‌گه:

    برای دریاچه ارومیه کل مملکت بسیج شدند ولی دریای خزر و مرداب فقط بدرد زباله مسافران گیلان میخورد چون هم خیلی از هم استانیهای ما توجه نمیکنند هم مسولین و نمایندگان نمیتوانند در سطح کشور این موضوع را مطرح کنند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *