معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:بهداشت و درمان ۰۲۵

شمال ما: معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وضعیت بهداشت و درمان گیلان در شأن مردم آن نیست و ما شرمنده مردم این استان هستیم.

به گزارش فارس، ایرج حریرچی در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان در سالن اجتماعات بانک صادرات این شهر ارتقای سلامت گیلان را امری مهم دانست و اظهار کرد: تمام اعضای علوم‌پزشکی باید در این زمینه همت بیشتری داشته باشند.

وی جایگاه سلامت گیلان را راضی کننده ندانست و تصریح کرد: طبق ارزیابی شاخص‌ها و اثبات‌ها جایگاه بهداشت و درمان استان راضی‌کننده نیست و ما شرمنده مردم هستیم.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تأکید بر اینکه سلامت و وضعیت بهداشت و درمان در گیلان باید در شأن مردم این استان باشد، خاطرنشان کرد: محرومیت این استان در پشت سرسبزی آن پنهان است و بدون درنگ همه باید در ارتقای جایگاه سلامت گیلان همت مضاعف داشته باشند.

وی فرهنگ سازمانی در دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان را خوب ندانست و خاطرنشان کرد: اصلاح این وضعیت نیاز به همت و همیاری رئیس و دیگر کارکنان و پرسنل تا پایین‌ترین رده را دارد.

حریرچی پرهیز از هر گونه اختلاف در دانشگاه علوم پزشکی گیلان را مورد تأکید قرار داد و یادآور شد: باید به سلامت مردم این استان، مادران و فرزندان خود بیشتر از اختلاف فکر کنیم و دست از اختلاف‌ها برداریم.

وی تأمین، حفظ و ارتقای سطح سلامت مردم به‌ویژه محرومان و نیازمندان را از توصیه‌های مورد تاکید وزیر بهداشت عنوان کرد و متذکر شد: در حوزه سلامت و بهداشت و درمان باید افراد فقیر و نیازمند جامعه در اولویت باشند.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تبعیض را مورد قبول مردم و جامعه ندانست و تصریح کرد: تبعیض در دانشگاه علوم‌پزشکی موجب نگرانی و ناراحتی می‌شود و پرسنل و مردم هرگز با تبعیض کنار نمی‌آیند.

به گزارش فارس، در مراسم مذکور شاهرخ یوسف‌زاده چابک به عنوان سرپرست جدید دانشگاه علوم‌پزشکی معرفی و از تلاش‌های انوش برزیگر رئیس سابق این نهاد قدردانی شد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *