شمال ما: وزیر دفاع آلمان که پیش از این وزیر امور جوانان و پیش‌تر عهده‌دار وزارت کار و امور اجتماعی این کشور اروپایی بوده، دارای ۷ فرزند است.

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام شهاب مرادی تصویری از یک خانواده پرجمعیت اروپایی را در فضای مجازی منتشر کرد.

مرادی با انتشار تصویر زیر در صفحه شخصی اینستاگرامش نوشت:

١. لطفا تعداد فرزندان این خانواده را بشمارید. بله هفت فرزند، یک خانواده نُه نفری

اطلاع زیادی از پدر خانواده ندارم شغلش تدریس پزشکی است و مدیرعامل یک شرکت تجاری مهندسی پزشکی.

٢. لطفا شغل مادر خانواده را حدس بزنید!

او را هم خیلی نمیشناسم همینقدر می دانم که انسان پُر مشغله ای است؛ پزشک متخصص است و یک فعال سیاسی و اجتماعی که دوسال “وزیرامورخانواده سالمندان زنان و جوانان” و چهار سال “وزیر کار و امور اجتماعی” و از سال ٢٠١٣ تا الان هم وزیردفاع! آلمان است. اورزولا گرترود فُن دِر لایِن.

اما این فقط بهانه ای است برای این بحث نسل آوری و جمعیت، که بسیار مهم و حائز اهمیت است. موضوعی که از مهمترین مؤلفه هاى قدرت است و مورد توجه جدی تمام قدرت ها و حتی کشورهای در حال توسعه ولی ما هنوز به یک برداشت ملی و عمومی و یک فهم مشترک در موضوع جمعیت نرسیدیم! و فقط آقا در این بحث به تنهایی تلاش می کنند!

لطفا واقع بینانه به اصل موضوع نگاه کنیم و توجه کنیم به نقاط قوت سبک زندگی کشورهای قدرتمند که حریف یا دشمن ما هستند، بی توجهی به رفتار حریف در هیچ مسابقه و جدالی خردمندانه نیست!

به گزارش خبرگزاری فارس، “اورزولا فُون‌ دِر لاین” اولین زنی است که وزارت دفاع آلمان را برعهده گرفته است. او مادر هفت فرزند، پزشک و استاد سوارکاری هم هست.

پدر اورزولا فون‌ در لاین از رهبران حزب دمکرات مسیحی بود که در سال ۲۰۱۴ درگذشت. وی در سال ۱۹۵۸ در نزدیکی بروکسل پایتخت بلژیک هنگامی که پدرش در آنجا ماموریت شغلی داشت متولد شد و به زبان‌های فرانسوی و انگلیسی همچون زبان مادر‌ی‌اش تسلط دارد.

فون در لاین در کنار پدر و مادر و خواهر و برادرانش

فون در لاین پس از پایان تحصیلات متوسطه، تحصیلات خود را در زمینه اقتصاد در دانشگاه‌های گوتینگن، مونستر و مدرسه اقتصاد لندن آغاز کرد اما سپس در سال ۱۹۸۰ به تحصیل در رشته پزشکی روی آورد. وی در سال ۱۹۸۶ یعنی یک سال پیش از پایان تحصیلات در رشته پزشکی با هایکو فون در لاین ازدواج کرد. پروفسور هایکو فون در لاین اکنون استاد علوم پزشکی و مدیر عامل یک شرکت تجاری توسعه مهندسی پزشکی است.

فون در لاین در حالی که سه فرزند داشت با تولد دوقلو‌هایش از کار در کلینک زنان و مطب خود دست کشید و به مدت چهار سال به “خانه‌داری” پرداخت.

وزیر دفاع آلمان در سال ۱۹۹۰ به عضویت حزب دمکرات مسیحی درآمد و در سال ۲۰۰۱ در شهر زادگاهش کاندیدای این حزب برای پست شهردار شهر ایلتن شد. او تا سال‌ ۲۰۰۴عضو شورای شهر نیز بود.  وی  در سال ۲۰۰۳ در کابینه کریستیان وولف که در آن زمان نخست وزیر ایالت نیدرساکسن بود به مقام وزارت امور اجتماعی، زنان و بهداشت دست یافت.

در کابینه آنگلا مرکل، فون در لاین نخست از سال ۲۰۰۵ تا سال ۲۰۰۹ وزیر امور خانواده، سالمندان، زنان و جوانان شد و از سال ۲۰۰۹ تا سال ۲۰۱۳ نیز وزارت کار و امور اجتماعی را برعهده داشت. وی از سال ۲۰۱۳ تاکنون عهده‌دار وزارت دفاع آلمان است.

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *