استاندار گیلان:داماش13

استاندار گیلان با بیان اینکه ورزش، نیازمند مدیران ورزشی است، بر ضرورت بسیج همه امکانات برای جلوگیری از سقوط تیم‌های فوتبال بویژه داماش تاکید کرد.

 

شمال ما: به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان، محمدعلی نجفی روز شنبه در نشستی با جمعی از صاحبنظران ورزش استان، با اشاره به اهمیت تقویت روحیه‌ امید و نشاط در جامعه اظهار داشت: بیان موفقیت‌ها، به معنی حل کامل مشکلات نیست بلکه می‌خواهیم روح امید و نشاط را در جامعه ایجاد کنیم.
وی ورزش را یکی از عرصه‌های مهم ایجاد روحیه‌ امید در جامعه عنوان کرد و گفت: بسیاری از جوانان و مردم ما به ورزش قهرمانی علاقه ویژه‌ای دارند و زمانیکه تیم ورزشی موفقیت می‌رسد، قلب میلیون‌ها نفر در کشور شاد می‌شود.
استاندار گیلان با بیان اینکه موقعیت خاص ورزش موجب می‌شود تا برخی افراد بدون تخصص وارد مدیریت آن شوند، افزود: نباید عده‌ای به ورزش به عنوان ابزار و نردبان ترقی نگاه کنند.
وی تأکید کرد : متأسفانه اندیشه‌های سیاسی و ورود سیاسیون به ورزش ضربه وارد می کند، در حالی که این کار، یک موضوع تخصصی است و ورزش به مدیران ورزشی نیازمند است.
استاندار گیلان با اشاره به مباحث مطرح شده از سوی صاحبنظران ورزش استان درخصوص مشکلات تیم‌های فوتبال گفت: همه‌ امکانات باید بسیج شود تا از سقوط تیم‌های فوتبال بویژه تیم داماش جلوگیری شود.
وی وضعیت تیم فوتبال داماش را اورژانسی دانست و ادامه داد: این تیم در کوتاه مدت نیاز به کمک‌هایی دارد که از این حالت بحرانی خارج شود.
استاندار گیلان با بیان اینکه کمیته ا‌ی برای بررسی مشکلات تیم‌های ورزشی بویژه فوتبال تشکیل شود، گفت: از این کمیته می‌خواهم راهکارهای کوتاه مدت و بلند مدت برای حل مشکلات مالی تیم‌های ورزشی بویژه فوتبال را ارائه دهد.
نجفی با بیان اینکه کمک‌های مالی به صورت مقطعی مشکلات این تیم‌ها را حل خواهد کرد، اما ریشه مشکلات باقی می ماند، اضافه کرد: از تیم کارشناسی ریشه‌یابی مشکلات مالی تیم‌های ورزشی، می‌خواهم راه حل‌های بلند مدت و پایدار ارائه کند.
وی همچنین تشکیل جامعه‌ خیرین ورزش و جذب اسپانسرهای مالی توانمند از بخش خصوصی را از مدیرکل ورزش و جوانان خواستار شد و افزود: صندوق حمایت از پیشکسوتان ورزش با کمک استانداری هر چه سریع‌تر فعال می شود.
استاندار گیلان همچنین استفاده از توانمندی های شهرداری ها را برای کمک به تیم های ورزشی موثر دانست.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *