دبير هيات تكواندوي استان گيلان خبر داد:تکواندو ۹۱

شمال ما: ورزشکار گیلانی در مسابقات پاراتکواندو قهرمانی آسیا به مدال طلا و عنوان نخست دست یافت.

 

دبیر هیات تکواندوی استان گیلان روز سه شنبه در این خصوص گفت : مهدی پوررهنما ورزشکار شایسته استان گیلان در قالب تیم ملی پارا تکواندو ایران موفق شد در جریان مسابقات آسیایی که در فیلیپین جریان دارد ، عنوان قهرمانی را کسب و مدال طلا را بر گردن بیاویزد .
اکبر صادق در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : این ورزشکار شایسته گیلانی در چارچوب این رقابت ها در وزن ۷۵- کیلوگرم در مسابقات پاراتکواندوی قهرمانی آسیا حضور یافت و با برتری برابر همه رقبای خود ، مقام قهرمانی را کسب کرد .
وی اظهار کرد : بر این اساس ، در ادامه دومین دوره مسابقات پاراتکواندو قهرمانی آسیا که در شهر مانیل فیلیپین در حال برگزاری است، در دیدار فینال وزن ۷۵- کیلوگرم ، مهدی پوررهنما با نتیجه شش بر سه از سد ورزشکار کشور روسیه گذشت و مدال طلای این رقابت ها را کسب کرد .
وی ادامه داد : پوررهنما برای رسیدن به دیدار نهایی این رقابت‌ها پس از یک دور استراحت، ابتدا در یک بازی یک طرفه با نتیجه ۱۳ بر صفر از سد نماینده کره جنوبی گذشت و سپس نماینده روسیه را ۹ بر دو از پیش رو برداشت .
دبیر هیات تکواندوی استان گیلان خاطرنشان کرد : پیش از کسب مدال طلای مهدی پورهنما ، تیم ملی ایران در رقابت های پاراتکواندو قهرمانی آسیا ، دو مدال طلا ، دو نقره و یک برنز کسب کرده بود .


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *