شمال ما: ورزشکاران رزمی کار گیلانی در مسابقات سامبو قهرمانی آسیا ، چهار مدال کسب کردند.

 

سرپرست روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان گیلان عصر سه شنبه گفت : در جریان این رقابت ها که در کشور ترکمنستان برگزار شد ، رزمی کاران گیلانی با درخشش خود موفق به کسب یک مدال طلا ، یک مدال نقره و دو مدال برنز شدند .
سعید علیپور در گفت و گو با ایرنا افزود : بر این اساس و در پایان این رقابت ها ، بهنام هدهدی آبکنار ورزشکار با سابقه و شایسته گیلانی در وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم بزرگسالان ، با غلبه برابر رقبای خود مدال طلای مسابقات سامبو قهرمانی آسیا را کسب کرد .
وی اظهار کرد : همچنین حسین طلوع ثبوتی دیگر ورزشکار رزمی کار گیلانی حاضر در رقابت های سامبو قهرمانی آسیا ، در وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم رده سنی نوجوانان موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی و مدال نقره شد .
وی ادامه داد : عارف کاظمی توسه در وزن ۶۵ کیلوگرم و زمان تقی زاده در وزن ۷۵ کیلوگرم دیگر ورزشکاران گیلانی حاضر در این دوره از رقابت ها در رده سنی نوجوانان بودند که موفق به کسب مدال برنز و مقام سوم آسیا شدند .
سرپرست روابط عمومی اداره ورزش و جوانان گیلان بیان کرد : در رقابت های سامبو قهرمانی آسیا ، حدود ۴۰۰ ورزشکار این رشته رزمی از ۱۷ کشور ، در شهرک المپیک عشق آباد ترکمنستان به مدت سه روز با هم به رقابت پرداختند .
سامبو یک ورزش رزمی روسی است که در دهه ۱۹۲۰ در ارتش سرخ شوروی به منظور تقویت توانایی مبارزه تن‌ به ‌تن سربازان در آن کشور پایه‌ گذاری شد که این رشته بر فنون گلاویزی و پرتابی استوار است .
رشته رزمی سامبو ، تلفیقی از موثرترین تکنیک‌های چندین رشته رزمی دیگر از جمله جودو ژاپنی ، کشتی آزاد و فرنگی و همچنین سبک‌های محلی کشتی آسیای میانه و قفقاز است .


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *