انا لله و انا الیه راجعون؛رضا نیک کار ۰۱۱

شمال ما: پدری مهربان و دلسوز که سال‌های زندگی‌اش را صرف تعلیم و تربیت فرزندان این مرزوبوم کرده بود، پس از تحمل سال‌ها رنج و مشقت بیماری، دار فانی را وداع گفت و به دیار باقی شتافت.

بعد از رفتنت چشمان آسمان خیس باران شد. ای کاش می‌دانستی چه غم بزرگی بر دلم سنگینی می‌کند. باور نبودنت سخت است، اما تو آرام و بی صدا با لبخند رضایت بر گوشه لبانت رفتی…

روز گذشته، همزمان با طنین ندای الله اکبر اذان ظهر بیست‌ویکم اردیبهشت‌ماه، پدری مهربان و دلسوز که سال‌های زندگی‌اش را صرف تعلیم و تربیت فرزندان این مرزوبوم کرده بود، پس از تحمل سال‌ها رنج و مشقت بیماری، جسم خسته دنیایی‌اش را برای وصال با سرمنزل معبود رها کرد و نگاه دریایی‌اش را به آسمان سپرد.

آری… حاج رضا نیک‌کار چنیجانی، پدر سرکار خانم معصومه نیک‌کار، سرپرست معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد گیلان و مدیر مسئول خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا در گیلان، همان دست یتیم‌نواز خدا بر زمین بود که آغوش پرمهر پدرانه‌اش را برای یتیمان دلشکسته می‌گشود و چه نیکو پدری بود برای فرزندانش…

حاج رضا نیک‌کار چنیجانی، شاگرد اول ایران در سال ۶۴ در رشته جغرافیای طبیعی بود. وی ریاست بسیج اقتصادی استان، جهاد سازندگی رودسر و اداره آموزش و پرورش شهرستان‌های آستانه اشرفیه و شفت را در کارنامه خود دارد. وی با بیش از ۳۱ سال تدریس و تحقیق به عنوان مدرس عالی تربیت معلم با بالاترین پست سازمانی وزارت آموزش و پرورش انتخاب شد. مدیریت منطقه‌ای آب و فاضلاب شهرستان تالش همچنین عضویت در شورای پژوهشی علوم انسانی جهاد دانشگاهی تربیت معلم از افتخارات دوران خدمت وی است.

مدال افتخار مجاهدت در عملیات‌های والفجر ۸ و کربلای ۵ نیز بر سینه این بزرگ‌مرد گیلانی می‌درخشد.

ضایعه درگذشت این پدر مومن و مهربان را تسلیت عرض می‌کنیم و از خداوند منان می‌خواهیم روح پاکش را با سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) محشور نماید و برای بازماندگان صبر جزیل عنایت فرماید.

بیایید با قرائت یک فاتحه، پدران خفته در خاک را مهمان کنیم.

 

در گذشت حاج رضا نیک کار، این مدیر نمونه، معلم مهربان و پدر دلسوز را به خانواده گرامی ایشان به ویژه خواهر گرانقدرمان سرکار خانم معصومه نیک کار تسلیت می گوییم و برای آن بزرگوار مغفرت و برای بازماندگان صبر جزیل مسئلت می نماییم.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *