دکتر حسن تامینی:تامینی87

شمال ما: نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه معتقدم دولت می‌توانست بهتر از این هم کار کند،گفت: دولت در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی فضاهایی را ایجاد کرده است ولی در حوزه‌های اقتصادی که به معیشت مردم و تولید و اشتغالزایی برمی‌گردد، کارنامه ضعیفی را ارائه کرده است.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، دکتر حسن تامینی، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در نشست با اصحاب رسانه، ضمن تبریک ماه ربیع الاول در خصوص شیوع آنفولانزای فصلی، اظهار کرد: افزایش آمار تلفات ناشی از آنفولانزای فصلی جای نگرانی دارد.

وی افزود: وزارت بهداشت و درمان باید در خصوص چگونگی و سرایت این بیماری شفاف‌سازی کند، اگر در کشور دیگری آمار تلفات ناشی از آنفولانزا به بیش از ۳۰ نفر می‌رسید، وزیر مربوطه استعفا می‌داد، اگر خود بنده نیز جای وزیر بودم، استعفا می‌دادم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتفاقی که برای بخیه زدن چانه صدرای ۴ ساله در بیمارستان شهید اشرفی اصفهانی خمینی شهر رخ داده است، گفت: با شنیدن این خبر وزیر بهداشت و معاونانش به کمیسیون بهداشت آمدند و اعلام کردند که با خاطیان برخورد قانونی صورت می‌گیرد، سپس طی آخرین خبری که دریافت شده گویا با رضایت کتبی خانواده بخیه‌ای انجام نشده ،ماجرا تمام شده است. لذا با شنیدن این اخبار دوگانه گروهی از کمیسیون بهداشت و درمان مجلس جهت پیگیری این موضوع مسئول شده‌اند که اخبار نهایی پس از اعلام بررسی متعاقبا اطلاع رسانی می‌شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم توازن در دستمزد پزشکان، بیان کرد:درآمد پزشکان عضو هیات علمی با درآمد برخی از پزشکان جراح همخوانی ندارد زیرا پزشک جراحی وجود دارد که ماهانه درآمد میلیاردی کسب می‌کند یا فرهنگیان بازنشسته‌ای داریم که به دلیل قدیمی بودن قراردادشان، ماهانه مبلغی حدود ۶۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند که این یک فاجعه است براین اساس امیدواریم در برنامه ششم توسعه در زمینه درآمدها یک بازنگری صورت گیرد.

وی ادامه داد:در حوزه اقتصادی مشکلاتی داریم که نیازمند فضای جدیدی در این حوزه هستیم که البته دکتر روحانی وعده دادند که در بهمن‌ماه سالجاری مراودات اقتصادی خوبی انجام می‌گیرد.

تامینی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه «ارزیابی شما از عملکرد دولت یازدهم چیست؟»، تصریح کرد: مشکلاتی نظیر کاهش قیمت نفت و پدیده داعش، ناخواسته ضررهایی برای کشور ایجاد کرده است اما دولت در سال اخیر عملکرد خود را تحت عنوان مذاکرات و انرژی هسته‌ای ارائه کرده است که به نظر بنده می‌توانست فضای جدیدی را ایجاد کند، در حوزه مسکن و تولید نیز با چالش‌هایی مواجه هستیم بطوری که برخی کارخانجات تولیدی ما در حال ورشکستگی هستند لذا معتقدم دولت می‌توانست بهتر از این هم کار کند.

نماینده مردم رشت اضافه کرد: دولت در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی با توجه به علاقمندی مردم، فضاهایی را ایجاد کرده است ولی در حوزه‌های اقتصادی که به معیشت مردم و تولید و اشتغالزایی برمی‌گردد، کارنامه ضعیفی را ارائه کرده است.

در حال حاضر نمی‌توان راجع به ترکیب مجلس آینده نظر قطعی داد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به در پیش بودن دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: در حال حاضر نمی‌توان راجع به ترکیب مجلس آینده نظر قطعی داد در هر صورت هدف باید کمک به مردم باشد و به دنبال ایجاد چالش و نگاه سیاسی نباشیم، کسانی که منتخب مردم هستند باید در راستای نیاز مردم گام بردارند و به توسعه استان فکر کنند.

وی اضافه کرد: همدلی و همزبانی با همکاری مجلس و دولت تبلور می‌یابد، نمایندگان مجلس به موقع از عملکرد خوب دولت حمایت می‌کنند و در مواقعی هم که دولت عملکرد ضعیفی دارد، به چالش و بررسی می‌کشند.

بانکداری حاضر، با احکام نظام اسلامی همخوانی ندارد

تامینی در ادامه با بیان اینکه دولت اگر بخواهد می‌تواند بانک‌ها را کنترل کند، گفت: بانک‌ها به خصوص موسسات مالی اعتباری با دریافت سود روی سود، برای مردم در پرداخت‌ها مشکلاتی ایجاد کرده‌اند لذا باید در حوزه‌ مالی، زیرساخت‌های جدیدی ایجاد شود زیرا این شیوه بانکداری با احکام نظام اسلامی همخوانی ندارد.

وی اضافه کرد:تغییرات رفاهی در بانک‌ها یکی از مباحثی بود که دولت در ابتدا مطرح کرد ولی متاسفانه نتوانست به ساماندهی مدنظر بپردازد و این چالش همچنان پابرجاست. بانک کشاورزی برای خدمت به کشاورزان و بانک رفاه برای خدمت به کارگران تاسیس شد اما الان کدام کشاورز یا کارگری از بانک‌های مربوطه رضایت دارد؟! این مشکلات نیازمند تدابیر اساسی است، هر بار هم پیگیر می‌شویم می‌گویند اقداماتی در حال انجام است.

اعطای وام خودرو یک حرکت پوپولیستی بود

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعطای وام خودرو یک حرکت پوپولیستی بود، تصریح کرد: اگر می‌خواهید اقدام اساسی انجام دهید، زیرساخت صنعت خودرو را درست کنید؛ حمایت از تولید داخل خوب است اما بالاخره باید معیشت مردم نیز مورد توجه قرار گیرد؛ کسانی که از خودروهای داخلی استفاده نمی‌کنند یقینا نمی‌توانند مشکلات خودروی داخل را برطرف کنند، می‌دانیم که مردم قاضی خوبی هستند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما در حوزه‌های مختلف پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم، افزود: خوشبختانه در حال حاضر امن‌ترین کشور در منطقه هستیم که از چهار کشور دیگر هم دفاع می‌کنیم و این یک ارزش است.

نماینده مردم رشت با اشاره به معضلات زیست محیطی رشت، خاطرنشان کرد: شهرهای بزرگ دنیا برطبق رودخانه‌ها شکل گرفته‌اند و حتی در شهری مانند آمستردام با توجه به تاثیر رودخانه در زیرساخت‌های گردشگری، اقدام به ایجاد رودخانه مصنوعی کرده‌اند. در رشت هم برای احیای دو رودخانه زرجوب و گوهررود اقداماتی توسط شورا و شهرداری انجام گرفته اما تاکنون اتفاق خاصی نیفتاده است.

وی با بیان اینکه دنیا دیگر بحث زباله سوز را مطرح نمی‌کند، اضافه کرد: زباله یک فرصت است طی آخرین بازدید از محل انباشت زباله در سراوان، دیدیم که بخشی از محل دفن زباله‌ها را با آسفالت پوشانده‌اند که با این کار ممکن است هر زمان یک فاجعه در حد انفجار رخ دهد، انفجاری که تا شعاع‌ زیادی را فرا می‌گیرد؛ پیش از این هم بدلیل تصاعد گازهای ناشی از انباشت زباله، چندین مورد آتش‌سوزی رخ داده بود؛ یکی از عللی که تاکنون اقدام خاصی صورت نگرفته عدم وجود متولی مشخص است که بخشی از این هم به من نماینده بر می‌گردد.

تامینی بیان کرد:انتظار ما این است که به عنوان نمایندگان مردم این شهر،در جابه جایی مسئولیت‌ها از ما هم مشورت بگیرند؛ از مردم، مسئولین،شورای شهر و شهردار می‌خواهیم که از ظرفیت نمایندگان و برقراری ارتباط با وزارتخانه‌ها، برای توسعه شهر استفاده شود، متاسفانه گاهی پیش می‌آید که در جریان برخی اتفاقات شهر قرار نمی‌گیریم. باید بتوانیم در بحث‌های کلان استانی، همه باهم همدل باشیم.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *