تاخیر دولت در پرداخت مطالبات چایکاران؛چای ۰۴۱

خروج ارز نتیجه واردات چای بی کیفیت و اسانس داری بوده که پیامد بی توجهی به زحمات کشاورز داخلی است…

شمال ما: عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با انتقاد از تاخیر دولت در پرداخت مطالبات چایکاران، گفت: خروج ارز نتیجه واردات چای بی کیفیت و اسانس داری بوده که پیامد بی توجهی به زحمات کشاورز داخلی است.

رحمت‌الله نوروزی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،با انتقاد از بی توجهی دولت به خرید تضمینی محصولات کشاورزی و همچنین تاخیر در پرداخت مطالبات کشاورزان،گفت:با وجود گذشت چندین ماه از تحویل محصول چای دولت هنوزعمده مطالبات کشاورزان را پرداخت نکرده است.

نماینده مردم علی آباد کتول درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه تاخیر در پرداخت مطالبات کشاورزان به بی انگیزه شدن آنان به تولید منجر می شود، افزود: دوبت با تعیین نرخی منطقی و مناسب برای خرید تضمینی محصولات کشاورزی و پرداخت به موقع مطالبات کشاورزان زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی و بهبود وضعیت اقتصادی کشور را فراهم کند.

این نماینده مردم درمجلس نهم، با تاکید براینکه خرید تضمینی محصولات کشاورزی با قیمتی مناسب بی نیازی به واردات را رقم می زند،تصریح کرد: به طورحتم بستن مبادی واردات محصولات کشاورزی علاوه بر تحقق اقتصادی مقاومتی به تضمین سلامت محصول مصرفی مردم نیز منجر می شود.

واردات چای بی کیفیت خارجی نتیجه بی توجهی به محصول داخلی

وی با بیان اینکه بی توجهی دولت ها به چایکاران سالانه مقادیر زیادی چای را به کشور سرازیر می کند، گفت: خروج ارز نتیجه واردات چای بی کیفیت و اسانس داری بوده که پیامد بی توجهی به زحمات کشاورز داخلی است.

نوروزی با اشاره به وعده وعید های بسیار درخصوص پرداخت مطالبات کشاورزان و بدقولی های صورت گرفته دراین باره،افزود: کشاورزان به وعده‌های دولت درخصوص خرید تضمینی و پرداخت مطالبات اطمینان کافی ندارند.

عضوکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی،یادآور شد: دولت باید با درنظرگرفتن بودجه ای مشخص زمینه خرید تضمینی محصولات ایرانی و پرداخت مطالبات کشاورزان را فراهم کند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *