معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش گیلان:مدرسه ۰۱۱

شمال ما: معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش گیلان گفت: هیچگونه وجهی به عنوان شهریه در آغاز ثبت‌نام مدارس عادی از اولیا دریافت نمی‌شود و در مدارس هیئت امنایی و نمونه دولتی هم با تصویب شورای آموزش و پرورش منطقه مبالغی برای انجام فعالیت‌های فوق برنامه اخذ می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه گیلان، جابر اخلاقی اظهار کرد: دانش‌آموزان پایه اول تا پایان خرداد ماه فرصت دارند با مراجعه به پایگاه‌های سنجش سلامت و داشتن شناسنامه سلامت در مدارس ثبت‌نام کنند که پیش‌بینی می‌شود، ۲۶ هزار ورودی جدید در پایه اول داشته باشیم؛ بقیه پایه‌ها هم می‌توانند پس از اتمام امتحانات خرداد و کسب قبولی، ثبت‌نام کنند.

وی با اشاره به تنوع مدارس در استان گیلان، افزود: در مدارس عادی و هیئت امنایی، مدیران مجاز به برگزاری آزمون ورودی نیستند و در مدارس نمونه دولتی هم آزمون گرفته می‌شود.

دبیر پروژه مهر اداره‌کل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: هیچگونه وجهی به عنوان شهریه در آغاز ثبت‌نام مدارس عادی از اولیا دریافت نمی‌شود و در مدارس هیئت امنایی و نمونه دولتی هم با تصویب شورای آموزش و پرورش منطقه مبالغی برای انجام فعالیت‌های فوق برنامه اخذ می‌شود.

اخلاقی با اشاره به وجود ۴۵ مدرسه شاهد در گیلان گفت: علاقه‌مندان به تحصیل در اینگونه مدارس می‌توانند با مراجعه به سایت سجا بر اساس امتیاز و ظرفیت ثبت‌نام کنند.

معاون آموزش متوسطه با اشاره به کمک ۷ میلیاردی اولیا به مدارس دولتی در سال تحصیلی ۹۵_ ۹۴  گفت: دریافت وجه از والدین داوطلبانه است و در هنگام ثبت‌نام به غیر از حق بیمه و هزینه کتاب‌های درسی پولی دریافت نمی‌شود.

دبیر پروژه مهر با اشاره به نحوه دریافت کتاب‌های درسی، تصریح کرد: کتاب‌های دوره پیش دانشگاهی و مقطع ابتدایی از طریق مراجعه به سایت شرکت چاپ و نشر ایران تهیه می‌شود و کتاب‌های دوره اول و دوم متوسطه از طریق مراکز پخش منتخب در شهرها قابل خریداری است.

اخلاقی یادآور شد: اولیا در مورد نحوه ثبت‌نام و ارائه نظرات خود می‌توانند با شماره تلفن ۳۳۳۲۹۵۲۷ ستاد اجرایی ثبت‌نام مدارس، تماس بگیرند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *