نشست شهردار با مدیران مسئول پایگاه های خبری؛ثابت قدم ۰۵۳

اعلام حضور الیاس حضرتی در شهرداری و همچنین احتمال حضورش در این نشست توسط شهردار جوان، باعث به وجود آمدن همهمه بین مدیران مسئول پایگاه های خبری اصولگرای جلسه شد…

 

 

شمال ما: بالاخره و پس از انتقاد برخی رسانه ها از شهردار رشت که عدم برگزاری نشست با این رسانه ها پس از برگزاری جلسه با مدیران خبرگزاری ها و روزنامه ها را کم مهری دانسته بودند، نشست ثابت قدم با مدیران مسئول پایگاه های خبری تحلیلی استان عصر روز پنج شنبه در دفتر شهردار برگزار شد. سخنان شهردار رشت در این نشست و برداشت های متفاوت مدیران رسانه ها، نتنها کمکی به آرام کردن فضای پرتنش رسانه ای این روزهای شورای شهر و شهرداری رشت نکرد، بلکه بر هیاهوها افزود.

یک. این نشست با ۱۷ دقیقه تاخیر آغاز شد.

دو. به گفته حسنی مسئول روابط عمومی شهرداری رشت، ثابت قدم به دلیل کمبود وقت قصد برگزاری جلسه پرسش و پاسخ نداشت اما در ادامه نشست به دلیل پرسش های مطرح شده توسط مدیران مسئول پایگاه های خبری، مجبور به پاسخگویی شد.

سه. اکثر سوالات مطرح شده در این نشست حول محور قراردادهای مالی شهرداری رشت به ویژه در سازمان زیباسازی، اداره درآمد و… بود و تنها خبرنگاری که در این نشست سوال محیط زیستی پرسید، خبرنگار جوان گیلان فردا بود که از سوی شهردار اینگونه جواب شنید «شهرداری رشت برنامه ای برای حذف و قطع درختان برای احداث مسیر اتوبوس تندرو (BRT) ندارد و با اجاره دستگاه جابجایی درخت، حتی الامکان از قطع درختان جلوگیری به عمل خواهد آمد».

چهار. ثابت قدم در سخنانش، آسفالت کردن خیابان ها را وظیفه ذاتی شهرداری دانست و مطرح کردن بحث «نهضت آسفالت» درگذشته را هیاهو و عوام فریبی خواند.

پنج. شهردار جوان رشت درباره عدم پاسخگویی به سوالات مخالفانش گفت: «سکوت من نشانۀ رضایت نیست شاید نشان دهنده ابلهی مخالفان درپاره ای از اوقات باشد که ناتوانی فکری آنان باعث شده نگاه توسعه ای نداشته باشند. مشکلات یک شبه به وجود نیامده تا یک شبه حل شود، انتظار نداشته باشید که یک ماهه تحولات اساسی به وجود بیاید».

شش. ثابت قدم مشکلات شهرداری رشت را ضعف مبتنی بر ساختار و نه نفر اعلام کرد و معتقد بود هر کس دیگری هم که به جای او بنشنید این مشکلات مشاهده خواهد شد.

هفت. شهردار در ادامه سخنانش به مردم قول داد که با حداکثر توان خود و مجموعه شهرداری تلاش کند منافع شهروندان رشتی را تامین کند.

هشت. شهردار رشت اعتقاد داشت «شفاف سازی بدور از هرگونه هیاهو خوب است اما غوغاسالاری به ضرر مردم است. مردم رشت به اندازه کافی از این هیاهوها آسیب دیده اند اما اگر عده ای تمایل به غوغاسالاری دارند می توانند همچنان غوغاسالاری کنند».

نه. ثابت قدم در بخش دیگری از سخنانش وعده داد که تا دو سه هفته آینده شهرداری رشت به ثبات مدیریت خواهد رسید.

ده. علی رغم تاکید شهردار بر پاتق سیاسی نبودن و نشدن شهرداری رشت، قبل از این نشست عاشوری نماینده شهرستان فومن و شفت در مجلس با تیم کامل! و پس از نشست نیز الیاس حضرتی چهره اصلاح طلب کشور مهمان شهردار بودند. اعلام حضور حضرتی در شهرداری و همچنین احتمال حضورش در این نشست توسط شهردار جوان، باعث به وجود آمدن همهمه بین مدیران مسئول پایگاه های خبری اصولگرای جلسه شد.

یازده. لوح تقدیر اهدا شده به خبرنگاران، بدون نام و حتی بدون ذکر نام رسانه بود! و کارت هدیه ۱۰۰ هزار تومانی به آن پیوست شده بود. این هدیه علی رغم تعداد کم حاضرین (۱۸ نفر)، توسط شهردار به آنها تقدیم نشد و توسط یکی از پرسنل شهرداری بر روی میز آنها گذاشته شد.

دوازده. دعوت و حضور یک زن و شوهر به عنوان مدیر مسئول دو پایگاه خبری متفاوت در این نشست نیز در نوع خود جالب بود.

سیزده. برخی از مسئولین پایگاه های خبری استان علی رغم دعوت شهردار در این نشست حاضر نشدند.

 

 

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *