مدیر عامل آب منطقه ای گیلان:سیف‌الله آقابیگی 011

شمال ما: مدیر عامل آب منطقه ای گیلان گفت:برداشت بی رویه شن و ماسه از بستر رودخانه های استان کم شده است.

به گزارش ایسنا، سیف الله آقا بیگی در نشست خبری این شرکت که به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار برگزار شده بود، گفت:لازمه حیات اجتماع اطلاع رسانی است و خبرنگاران همراهان بی ادعای بخش های مختلف هستند.

آقا بیگی با بیان اینکه خبرنگاران از ظرفیت های بالقوه استان در کنار دستگاههای اجرایی هستند،خاطر نشان کرد:جمعیت ۷۰۰نفری خبرنگاران استان نشان از علاقه مردم فرهنگی گیلان به رسانه دارد.

مدیر عامل آب منطقه ای گیلان ادامه داد:امسال یک میلیارد و ۴۷۰میلیون متر مکعب برای ۱۷۰هزار هکتار از شالیزارهای مصرف شد این در حالیست که در استان به یک میلیارد و ۷۵۰میلیون متر مکعب برای تامین اب تولید محصولات کشاورزی گیلان نیاز داشت و با اطلاع رسانی های به موقع خبرنگاران از هدر رفت های بی مورد آب جلوگیری شد و به جای آب سد از دیگر منابع نظیر آب باران و آبندانها بهره بردیم.

وی با اشاره به اینکه تاکنون برداشت برنج از ۶۵درصد گیلان تاکنون برداشت شده است،تصریح کرد:پیش بینی می شود حداکثر تا ۱۰شهریور ماه برداشت برنج در گیلان به پایان برسد.

آقا بیگی افزود: از مهر ماه سال گذشته تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل میزان بارش افزایش یافته است و گیلان در آبزی پروری از ظرفیت های بالایی برخوردار است و با بیان اینکه ۶/۷درصد منابع آب تجدید پذیر کشور در گیلان وجود دارد به استفاده از آب با راندمان بالا تاکید کرد.

مدیر عامل آب منطقه ای گیلان در خصوص احیای رودخانه گوهر رود و زرجوب رشت گفت:در گیلان ۵۵رودخانه وجود دارد که آب منطقه ای گیلان متولی رسیدگی به آنها است و با بیان چهره ناخوشایند گوهررود و زرجوب ادامه داد:هنوز دستگاهی به عنوان متولی اصلی برای احیای رودخانه های گوهر رود و زرجوب معرفی نشده است تا حتی برای احیای این رودخانه ها مطالعات لازم انجام شود.

وی در خصوص برداشت های بی رویه شن و ماسه از رودخانه های گیلان با بیان این مطلب که خوشبختانه این برداشت های بی رویه در استان کم شده است،گفت: به جد با این متخلفین برخورد خواهد شد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان افزود: در حال حاضر سه قشر اجازه برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه ها را دارند که شامل پیمانکاران پروژه های دولتی،شهرداری های دارای قرارداد و کارگاههای مجاز دانه بندی است و فقط در حد مجوزی که دارند باید برداشت کنند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *