رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان:مجتبی اشجری ۰۳۳

شمال ما: رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان از رونمایی از دو اثر فاخر از شهید عضدی خبر داد و تأکید کرد: آثار قلمی شهید عضدی جمع‌آوری شده است و در روز هفتم تیر سال جاری طی مراسمی استانی، رونمایی خواهد شد.

به گزارش ایکنا- منطقه گیلان، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان، امروز ۱۸ خرداد در نشست بزرگداشت شهدای هفتم تیر که در سالن جلسات شورا برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مظلوم آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ کبوتر خونین‌بال، اظهار کرد: در انقلاب اسلامی ما بزرگانی درخشیدند که در معرفی نهضت نقش ایدئولوگ را عهده‌دار بودند و دکتر بهشتی یکی از این شخصیت‌های موثر بود.

وی با اشاره به تعابیر حضرت امام(ره) درباره هر کدام از یاران شهیدش، افزود: این تعابیر حاکی از عظمت و بلندای روح هر کدام از یاران است. امام خمینی(ره) شهید مطهری را حاصل عمر خود معرفی می‌کند و وقتی از فرزند شهیدش سید مصطفی خمینی سخن می‌گوید او را امید آینده اسلام می‌نامد. امام راحل شهید بهشتی را یک ملت نامید برای ملت ایران و شهادتش را در برابر مظلومیتش ناچیز خواند.

این مقام مسئول با بیان اینکه امروز جامعه ما محتاج مردانی چون بهشتی است، بیان کرد: شهید بهشتی عالمانه و شجاعانه وارد چالش‌های فکری و شبهات نظری می‌شد و مستدل به تنویر افکار عمومی می‌پرداخت. دشمن دقیق و سریع تصمیم گرفت و می‌دانست که باید چه کسانی را ترور کند و دکتر بهشتی را انتخاب کرد، زیرا به شخصیت والا و اثرگذار او پی برده بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین اشجری با تصریح بر اینکه امروز دشمنان با گذشت سه دهه از شهادت دکتر بهشتی هنوز به بزرگی روح او پی نبرده‌اند، عنوان کرد: وی در صف اول مبارزه با دشمنان ملت ایران قرار داشت، پایه‌گذار قوه قضائیه بود و در تدوین قانون اساسی نقش موثری ایفا کرد. در مهرجویی و عشق به مردم از اغلب مسئولان نظام سبقت می‌گرفت و توانست بذرهای ایمان، تقوی، شجاعت و مبارزه با ستم را در ضمیر خودش پرورش دهد و به جایگاه رفیع انسانی برسد.

وی با اشاره به حادثه انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در شامگاه هفتم تیر، بیان کرد: حادثه هفتم تیر برای همیشه در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار شد. این حادثه نقش ویژه و بسزایی در تکوین و تداوم انقلاب ایجاد کرد و از این رو برخی حادثه هفتم تیر را انقلاب سوم نامیدند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهیدان انقلاب، معرفی ایران بعنوان بزرگترین قربانی تروریسم، افشاری چهره کریه منافقین و گروه‌های وابسته به استکبار و تبیین و بازرشناسی اندیشه‌های شهید مظلوم دکتر آیت‌الله بهشتی را ۴ هدف ستاد گرامیداشت شهدای هفتم تیر دانست و گفت: چهار شهید از ۷۲ شهید هفتم تیر، گیلانی هستند و لذا باید در شناساندن شخصیت این شهدا اهتمام داشته باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین اشجری شهید عضدی را شهید شاخص هفتم تیر دانست و یادآور شد: با توجه به اینکه شهید عضدی از اساتید دانشگاهی بود لذا جا دارد که دانشگاهیان همت بیشتری در معرفی این شهید والامقام داشته باشند. متاسفانه تاکنون کار بزرگی برای این شهید انجام نگرفته است.

این مقام مسئول از رونمایی از ۲ اثر فاخر از شهید عضدی توسط بسیج اساتید استان گیلان و سپاه قدس خبر داد و تأکید کرد: آثار قلمی شهید عضدی جمع‌آوری شده است و در روز هفتم تیر‌ماه سال جاری طی مراسم ستانی رونمایی خواهد شد. همچنین، مستندی از زندگی این شهید بزرگوار در حال ساخت است. نیازمند همراهی و همیاری بیشتر دستگاه‌های اجرایی استان جهت پشتیبانی مادی از این آثار فاخر هستیم تا نسل جوان را از این الگوهای بی‌نظیر بهره‌مند سازیم.

وی در پایان از برگزاری مراسم استانی بزرگداشت شهدای هفتم تیر در رشت خبر داد و بیان کرد: این مراسم پس از نماز مغرب و عشای شام‌گاه ۶ تیر‌ماه سال جاری با حضور یکی از شخصیت‌‌های ملی در حسینیه شهدای گمنام برگزار می‌شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *