با حضور شهردار رشت؛%d9%87%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d8%a7%db%8c%d8%ab%d8%a7%d8%b1-%d9%88-%d8%b4%d9%87%d8%a7%d9%85%d8%aa-91

شمال ما: همایش «ایثار و شهامت» در تالار گفت و گوی شهرداری رشت برگزار شد.

 

به گزارش فرهنگسرای مجازی رشت، شهردار رشت در این همایش با گرامیداشت ایام پربرکت دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع مقدس و ارتباط آن با مقوله ایثار و شهادت یک رابطه دوطرفه مشخص و معنادار است و اگر بخواهیم شجاعت را مبنای عمل قراردهیم لازمه داشتن هر ایثاری داشتن شجاعت است.

وی تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم مقوله شهامت را برای نسل آینده و جوانان امروز آموزش دهیم تا حس شهامت تبدیل به نگاه ایثارگرانه شود.

وی با تاکید بر اینکه عده ای هستند که نمی توانند از روحیه ایثارگری در موضوعات زندگی خود استفاده کنند؛ گفت: باید برنامه ریزی شود تا به نوعی با یک منطق از شجاعت و شهامت برای خود، خانواده، جامعه الگویی از فرهنگ مناسب را تهیه کنیم و حتی این فرهنگ را به یک فرهنگ جهانی حماسه ساز تبدیل کنیم.

ثابت قدم با بیان اینکه باید منطق ایثار را در دل نسل جوان بگنجانیم تاکید کرد: باید توجه به این مهم در تمام برهه های زندگی باشد .

تعالی فکری و آگاهی بخشی لازمه جامعه ای که می خواهد در فرهنگ ایثار زندگی کند

وی با اشاره به نگاه ایثارگرانه در ساختار مدیریت شهری افزود: به طور مثال آتش نشانان باید از بحران عبور کنند و شهامت حضور در بحران را داشته باشند .

شهردار رشت تاکید کرد: جامعه ای که می خواهد با فرهنگ ایثار زندگی کند نمی تواند بدون دغدغه باشد و برای این مهم باید در امور مختلف آگاهی و حساسیت ایجاد کرد.

وی با اشاره به ساختار تشکیلاتی مناسب در مناطق و سازمانهای شهرداری رشت با توجه به روحیه ایثارگری تاکید کرد: ترویج تفکر بسیجی  به منظور ایجاد ساختاهاری منضبط در شهرداری رشت مدنظر است تا بتوانیم تمرین گذشت در مواقع غیر بحرانی را  داشته باشیم و برای مقابله با هر بحرانی آماده باشیم.

وی تصریح کرد: امیدوارم همگان بتوانیم مبلغ خوبی برای ارزشهای دینی و انقلابی باشیم و با الگوگیری از روحیه شجاعت و ایثار شهدا در مسیر آرمانهای آنها گام برداریم.
 نیکومنش: برنامه ریزی مناسب در امور فرهنگی زمینه ساز انتقال روحیه ایثار و شهامت

 مظفر نیکومنش نودهی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه دفاع مقدس برای ما تداعی کننده خاطرات بسیاری است افزود: باید تلاش کنیم تا فرهنگ ایثار و شهامت را به نسل سوم و چهارم به درستی منتقل کنیم.

وی با بیان اینکه باید حافظ خون شهدا باشیم تاکید کرد: باید حافظ فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری به عنوان سرباز ولایت در مسئولیتهایی که به ما سپرده می شود باشیم.

عضو شورای اسلامی رشت با اشاره به بازگشایی مدارس و بهار تعلیم و تربیت گفت: به دانش آموزان عزیز گیلانی این اغاز را تبریک می گوییم و تقارن بهار تعلیم و تربیت با دفاع مقدس را گرامی می دارم.

وی با اشاره به مسئولیت خطیری که تک تک مسئولان در نظام مقدس جمهوری اسلامی بر عهده دارند، تصریح کرد: همگان باید به درستی در حوزه مدیریتی خود پاسخگو باشیم.

وی با این توضیح که شهدا ناظر بر اعمال ما هستند تاکید کرد: مسئولان امروزگیلان که در مسیر مقاومت و مبارزه با استبداد تا پیروزی انقلاب  و بعد از آن حضور داشتند  همگان در مسیر انقلاب نمره  قبولی گرفته اند و همه با عشق به ولایت حضور دارند.

وی با اشاره اینکه هیچکدام از مسئولان به دنبال درجه و مقام نبودند و نیستند تاکید کرد: باید برای اینکه روحیه جهاد و ایثار به نسلهای بعدی انتقال یابد برنامه های فرهنگی مناسب تدوین کرد.

 بایرامی: همکاری شهرداری رشت در اجرای برنامه های فرهنگی ستودنی است

عباس بایرامی معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان با تشکر ویژه از شهرداری رشت به واسطه کار عظیمی(کنگره هشت هزار شهید گیلان) که برای اولین بار با همکاری شهرداری رشت در میدان شهدای ذهاب انجام شد افزود: مجموعه شهرداری، شورا به عنوان یکی از سکانداران اصلی در این کنگره وارد عمل شدند و باید این را به مجموعه شهرداری و شورا اعلام کنم که این مهم در پرونده آخرتی همگان ثبت شده است.

وی افزود: دومین کار وزین که جای تشکر دارد همایش بزرگ فصل شیدایی است در این کار فرهنگی هم معاونت فنی و فرهنگی شهرداری و شورا بسیار همکاری کردند. 

بایرامی با اشاره به بازدیدهای شهردار و شورا از روند ساخت دهکده مقاومت گفت: همه این همکاری ها باعث شد تا فصل جدیدی از کارهای فرهنگی با نگاه معنوی در شهر شکل گیرد.

وی تاکید کرد: همکاری شهرداری رشت در اجرای برنامه های فرهنگی با هدف تعالی فرهنگ اسلامی، محلی و بومی ستودنی است  و باید این روحیه را قدر نهاد.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان با اشاره به هفته دفاع مقدس افزود در مقوله دفاع مقدس نباید بخشی نگری کرد چرا که این حماسه بزرگ صورت نمی گرفت اگر همه مردم دست به دست هم نمی دادند .

وی ولایت پذیری، مسئولیت پذیری، اطمینان به هم را از مولفه های شکل گیری و به ثمر رسیدن دفاع مقدس دانست و افزود: بزرگترین ثمره دفاع مقدس از بین رفتن خفت ۲۰۰ ساله مردم ایران بود در گذشته حتی عثمانی ها دو معاهده نگین را به ما تحمیل کرده بودند. 

بایرامی: مهندسی رزمی دفاع مقدس غوغا کرده است

وی با بیان اینکه شاه با یک فشار سرویس اطلاعاتی انگلیس جزیره بحرین را تقدیم کرد گفت: آنچه که ما را از این خفت رهایی داد دفاع مقدس بود که در جنگ تحمیلی ما حتی یک وجب از خاک ایران را از دست ندادیم.

معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان افزود: تمام پیامهای امام راحل در حوزه دفاع مقدس بر مبنای جنگ نرم بود در جنگ تمام ابراقدرتهای دنیا پشت سر صدام بودند و مولفه اصلی در جنگ ما ایمان به خدا بود.

بایرامی با بیان اینکه مهندسی رزمی دفاع مقدس غوغا کرده است تصریح کرد: این دفاع برای کسانی که می خواهند برای آبادانی کشور تلاش کنند هزاران پیام دارد چراکه دفاع مقدس در عرصه فرهنگ، هنر، ورزش، دیپلماسی و …  پیام های بسیاری دارد.
.
.
.
.
.
.

کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *