مراقب جوانان خود باشید؛پلیس11

شمال ما: رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان گیلان، نسبت به فعالیت شرکت های هرمی هشدار داد و از خانواده ها خواست مراقب جوانان خود باشند تا در دام شرکت های هرمی گرفتار نشوند.

 

به گزارش واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان به ایرنا، سرهنگ فرهاد فلاح کریمی با هشدار در خصوص فعالیت شرکت های هرمی در بعضی از دانشگاه ها و مراکز علمی گفت: از ابتدای سال چندین پرونده فعالیت شرکت های مذکور به پلیس آگاهی استان ارجاع داده شده است.
وی بیان کرد: در بررسی های پلیس مشخص شد که بعضی از افراد در دانشگاه ها و مراکز علمی با وعده به همکلاسی های خود به کسب ثروت، آنها را به عضویت شرکت های هرمی در می آورند و افرادی که با ساده لوحی وعده های شرکت های هرمی را باور کرده اند، معمولا با وعده های واهی منزل را به مقصدهای نامعلوم ترک می کنند.
سرهنگ فلاح کریمی با یادآوری اینکه افرادی که در این منجلاب گیر کرده اند، با دروغ پردازی سعی بر جذب پول از خانواده دارند تا به نوعی به مقاصدشان برسند، گفت: این افراد با یقین پیدا کردن به وعده هایی که هرگز به حقیقت نمی رسد، کنترل افکار خود را به مدیران و لیدرهای این شرکت ها می سپارند.
وی با بیان اینکه خانواده این جوانان با توجه به وضعیت نامناسب بازار کار و با هدف ایجاد شرایط شغلی مناسب، خواسته های مالی آنها را اجابت می کنند، گفت: خانواده ها با شریک شدن در ناآگاهی جوانان، مال و روحیه آنان را نیز به خطر می اندازند.
سرهنگ فلاح کریمی با تاکید بر اینکه افراد نباید در مقابل هر پیشنهادی براحتی چراغ سبز تایید نشان دهند، یادآور شد: قشر جوان باید بداند که افراد سودجو همیشه برای سوء استفاده از افکار پاک آنان، در کمین نشسته است.
اواخر خرداد و اردیبهشت ماه امسال، به ترتیب ۱۲ نفر در زمینه فعالیت در شرکت هرمی غیرمجاز با نام کیونت در لنگرود و ۲۲ عضو دو شرکت هرمی در لاهیجان توسط نیروی انتظامی دستگیر شده اند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *