صاحب مقصودی
مقصودی011

شمال ما؛

 

اداره کل ورزش و جوانان گیلان در اعترافی تلخ عنوان کرد: بیش از نیمی از باشگاه هایی که در پنج ماه گذشته مورد بازرسی قرار گرفته اند یا پلمپ شده اند یا اخطار دریافت کرده اند.
واحد بازرسی این اداره کل اعلام می کند که از مجموع ۱۱۳ بازدید در پنج ماه گذشته ، ۲۵ باشگاه بدلیل عدم رعایت نرخ نامه، عدم رعایت بهداشت، فقدان مربیان کارت دار، نبود مدیرباشگاه و مراعات نکردن حال همسایگان اخطار دریافت نموده و «تنها» ۲۷ باشگاه به جهت عدم دریافت مجوز فعالیت، عرضه و فروش مکمل های غذایی حکم پلمپ دریافت کرده اند.
اداره کل حتی هشدار داد که در صورت ادامه این روند بر شدت برخوردها با باشگاه های متخلف اضافه خواهد شد.
اما استفاده از واژه «تنها» در نوع خود جالب است، یعنی برای بازرسی اداره کل ورزش و جوانان پلمپ ۲۷ باشگاه جای خوشحالی دارد؟ آیا آنها انتظار پلمپ باشگاه های بیشتری را داشتند؟
در واقع اکنون نوبت ماست که به سازمان ورزش هشدار دهیم که این آمار بسیار تکان دهنده است، وقتی نیمی از باشگاه های مورد بازدید دچار مشکل هستند یعنی خطر در کمین جوانان ماست، در کمین جوانانی که با عشق و علاقه سعی دارند به ورزش بپردازند و از ناهنجاری های اجتماعی دوری کنند، ولی با این اوصاف باید گفت که امکنه ورزشی هم مامنی برای متخلفین شده و هر آن امکان دارد مکمل های دروغین جان فرزندان ما را به خطر بیاندازد.
وقتی مدیران اماکن ورزشی خود را ملزم به مراعات قوانین در تامین سلامت جسمی و روانی جوانان ورزشکار نکنند، دیگر جوان جستجوگر ما به کدام مامن پناه برد. پس به مدیران ورزش و کسانی که هشدار دادند، هشدار می دهیم که مراقب باشید بر اثر بی مبالاتی مدیران و مربیان باشگاه ها حوادث جبران ناپذیری بوجود نیاید.

 

 

 

 

منبع: روزنامه معین


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *