عضو شورای شهر رشت:شورای رشت 0111

شمال ما: عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت گفت: هزینه‌ پیشنهادی ۴۵۰ میلیون تومانی شهرداری رشت برای برگزاری همایش «روز رشت» قابل توجیه نیست.

به گزارش فارس، محمدحسین واثق‌کارگرنیا در جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت، اظهار کرد: مبلغ پیشنهادی برگزاری همایش «روز رشت» توسط روابط عمومی سازمان فرهنگی‌ورزشی و روابط عمومی شهرداری رشت به مبلغ ۴۵۰ میلیون تومان است.

وی ادامه داد: با توجه به بحران مالی حاکم بر شهرداری رشت نباید چنین هزینه‌هایی به شهرداری تحمیل شود و پیشنهاد می‌کنم برنامه‌های غیرضروری حذف و از هنرمندان بومی در این مراسم استفاده شود.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه استفاده از هنرمندان بومی باید در اولویت کاری قرار گیرد، گفت: در دو برنامه پیشنهادی سازمان فرهنگی‌ ـ ورزشی و روابط عمومی شهرداری رشت به استفاده از هنرمندان خارج از استانی اشاره شده‌است.

وی افزود: پیشنهاد می‌کنم در چنین برنامه‌هایی حتماً از هنرمندان بومی استفاده شود تا هنر آنها بیشتر به مردم ارائه و به دلیل مأنوس‌تر بودن هنرمندان بومی با فرهنگ و آداب و رسوم شهر رضایتمندی بیشتری حاصل شود.

واثق‌کارگرنیا با بیان اینکه چنین اقدام‌هایی از تحمیل هزینه‌های مازاد به شهرداری و شهر ممانعت می‌کند، یادآور شد: در طرح‌های پیشنهادی قرار است از ششم دی تا ۱۲ دی مراسم بزرگداشت روز رشت برگزار شود.

وی پیشنهاد کرد برای جلوگیری از هزینه‌های بیهوده و غیرضروری، مراسم جشن گرامیداشت روز رشت در ۱۲ دی ماه برگزار شود.

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *