تنها 60 دستگاه اتوبوس برای رفت و آمد رشتی ها؛اتوبوس شرکت واحد 011

شمال ما: درشهر رشت با ۸۰۰ هزار نفر جمعیت، فقط ۶۰ دستگاه اتوبوس رفت و آمد می کند.

 براساس این آمار به ازای هر ۱۳ هزار شهروند رشتی یک اتوبوس شرکت واحد در نظر گرفته شده است.

بررسی ها نشان می دهد شهروندان رشتی از کمبود و فرسودگی اتوبوس ها،نداشتن امکاناتی نظیر کولرو انتظار کشیدن های طولانی مدت در ایستگاه ها گلایه دارند.

برخی از شهروندان رشتی که همه روزه با اتوبوس آمد وشد می کنند در گفتگو با خبرنگاران اعلام کردند: کمبود اتوبوس باعث شده در بیشتر وقت ها به علت کمبود جا در طول مسیر سرپا بایستیم که این حالت برای سالمندان وبیماران بسیار سخت و طاقت فرسا است.

ازدحام جمعیت در اتوبوس های رشت فرصتی برای جیب برهاست،تا جیب مردم را بزنند. برخی از شهروندان می گویند: دراتوبوس ها باید چهار چشمی مراقب جیبمان باشیم. و بسیاری نیز با گلایه از نبود سامانه سرمایشی وتهویه هوا در بیشتر اتوبوس ها گفتند: این وضعیت در فصل بهار و تابستان که گیلان هوای گرم وشرجی دارد،قابل تحمل نیست و امکان شیوع بیماری راهم افزایش می دهد.

خبرنگاران برای پیگیری مشکل رشتی های اتوبوس سوار به سراغ مسولان شهر رفتند.

رییس شورای شهر رشت با قبول همه مشکلات ناوگان اتوبوس رانی رشت در پاسخ به شهروندان ناراضی رشت گفت: امسال ۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی ناوگان اتوبوسرانی شهر باران در نظر گرفته اند.

عباس صابر افزود: قرار است تا پایان بهار ۵۰اتوبوس نوخریداری و۲۰اتوبوس دست دوم هم تعمیر و به ناوگان اتوبوسرانی رشت اضافه شود.

اگر وعده مسولان کلان شهر رشت محقق شود و ۷۰ اتوبوس به ناوگان اتوبوس رانی این کلان شهراضافه شود، به ازای هر ۶هزار شهروند رشتی یک اتوبوس در شهر باران رفت وآمد می کند که بازهم وضعیتی مطلوب نیست.

منبع: خبر گیلان/ خزرآنلاین


کانال تلگرام شمال ما

یک پاسخ به “هر ۱۳هزار شهروند رشتی یک اتوبوس شرکت واحد!”

  1. راننده مینی بوس می‌گه:

    باسلام
    بعلت پهنا باند شهر رشت 165 مینی بوس هم در سطح شهر فعالیت دارند بهتر بود این را هم ذکر می کردین . نمی دانم چرا مطبوعات ما راننده جماعت را نمی بینن در صورتیکه 50 درصد مسافرین توسط ما رانندگان مینی بوس انجام میشه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *