استاندار گیلان:محمدعلی نجفی 015

شمال ما: استاندار گیلان بیان کرد: نگرش جدیدی در مدیریت صدا و سیما رخ داده و این نگرش می بایست تقویت شود.

 

به گزارش ایرنا، محمدعلی نجفی روز شنبه در آئین تکریم و معارفه مدیران کل سابق و جدید صدا و سیمای مرکز گیلان در رشت افزود: نقد رسانه ها مطلوب است اما اخبار و تحلیل ها نباید با سلیقه شخصی، خلاف نگاه جامعه و گاه حتی خلاف سیاست های سازمان صدا و سیما منتشر شود.
وی اظهار کرد: نظام شایسته سالاری و چرخه مدیران باتجربه را باید در جامعه پذیرفت و از اندیشه های شایسته در راه توسعه بهره جست.
نجفی ادامه داد: صدا و سیما نقش مهمی در فرهنگ سازی دارد و بر همین اساس می بایست در تولید برنامه های متنوع در زمینه مصرف گرایی ، صرفه جویی در انرژی ، حفظ محیط زیست و … اهتمام ویژه ای نشان دهد.
علی طلوعی مدیرکل پیشین صدا و سیمای مرکز گیلان و قائم مقام معاونت امور استان های سازمان صدا و سیما نیز در این مراسم گفت: رسانه ثروت ملی است، هیچ زمان با مواضع سیاسی در حوزه کار نگریستیم و معتقدیم عملکرد صدا و سیما مورد قضاوت مردم قرار می گیرد.
وی افزود: طرح جامع تحول استانی رسانه بر اساس برنامه ششم توسعه در مرکز گیلان انجام شده و این طرح، نقشه راه قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: امروز نحوه تولید اطلاعات قدرت می آفریند و مهم آن است که آنچه تولید می شود، دیده شود و برای دیده شدن نیز یا می بایست برتر و یا متفاوت بود.
طلوعی افزود: طرح تحول رسانه ای استان بر اساس دارایی و تفاوت های استان تعریف شده و تلاش استان بر مبنای توسعه است.
رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: کارهای خوب دولت و نظام جمهوری اسلامی می بایست از طریق صدا و سیما انعکاس یابد.
مهرداد لاهوتی افزود: برنامه جامع اقدام مشترک (برجام ) اتفاق عظیمی بود که زیر نظر مقام معظم رهبری انجام شد و صدا و سیما در این زمینه نقش آفرین است.
وی اظهار کرد: هیچکس در نظام جمهوری اسلامی نیست که از ولایت فقیه، اطاعت پذیری نداشته باشد؛ همه زیر چتر ولایت فقیه هستند نه کندتر و نه تندتر؛ صدا و سیما نیز می باید در زمینه ارتقای اعتماد در جامعه نقش آفرین باشد.
حسن ظهیری مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز گیلان نیز در این مراسم، رسانه ها را یکی از مهمترین ابزار تولید فکر و اندیشه دانست و گفت: امروز حرکتی جدی برای تعالی هنر در جامعه ضرورت دارد.
وی ادامه داد: امروز می بایست توان سازماندهی و اطلاع رسانی را تقویت کرد تا با استفاده از مهندسی معکوس در راستای عملیاتی کردن اندیشه های کشور موفق عمل نمود.
وی جذب مخاطبان جدید، بهره مندی از ظرفیت فرهیختگان و هنرمندان، حفظ و ترویج آداب و سنت ها، مدیریت حضور آراء و سلایق گوناگون و تعامل در وحدت آفرینی را از اهداف و برنامه های مدیریت صدا و سیمای مرکز گیلان عنوان کرد.
در این مراسم، از تلاش های علی طلوعی مدیرکل پیشین قدردانی و حسن ظهیری به عنوان مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز گیلان معرفی شد.
*خبرنگار – مرضیه ضامن*دبیر – کبیری*


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *