به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان؛درختکاری ۰۴۶

شمال ما: کارکنان و اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان، با کاشت نهال به استقبال بهار رفتند و این بار حضور بهاری شهیدان بیش از همیشه در کوچه پس کوچه‌های این دیار احساس شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان گیلان، در راستای برگزاری اولین کنگره ۸ هزار شهید استان گیلان و هم‌زمان با هفته‌ی درخت‌کاری ومنابع طبیعی، نهال‌ پیوند افزون تر کودکان با شهیدان این دیار ریشه دواندن آغاز کرد.

برهمین اساس جمعی از نوجوانان عضو مراکز فرهنگی هنری شهر رشت هم‌زمان با دیگر مربیان و اعضای کانون استان، طی مراسمی که با حضور مدیر کل و مسوولان برگزارشد، چهار اصله نهال به یاد و نام شهیدان طیبه واعظی، مهدی‌کوچک زاده، قاسم اصغری و محمد حسین عطری درحیاط مرکز شماره ۳ رشت به یادگار نشاندند.

مرکز فرهنگی هنری شماره ۲ بندرانزلی نیز با ویژه برنامه‌ی «درخت کاری به یاد شهیدان دیار من» که  با حضور ۲۸ عضو کودک ونوجوان کانون پرورش فکری صورت‌پذیرفت، به استقبال بهار رفت.

در این مراسم مربیان و اعضای کانون بندرانزلی ضمن کاشت نهال به یاد سروقامتانی چون شهید جعفری نیا، با آرمان یادگارهای سبز این دیار بیش از پیش همراه شدند.

کودکان و نوجوانان عضو مرکز فرهنگی هنری رودسر نیز با کاشت نهال و اجرای فعالیت‌های متنوع همچون شعر‌خوانی و معرفی کتاب، یاد شهیدان دانش آموز، مهدی قاسمی و محمد هدایت بازرگانی را گرامی داشتند.

در همین راستا مربیان و اعضای فعال کانون رستم آباد با همکاری مسوولان و دانش آموزان دبستان شهادت، به کاشت نهال به یاد عینعلی صفری و رزاق حیدری نژاد، شهیدان دانش آموز پرداختند.

بیان احادیثی از رسول گرامی اسلام (ص) پیرامون نقش و اهمیت درخت کاری، معرفی ایام و تکرار شعار«هر ایرانی یک درخت » از دیگر برنامه های مربیان و اعضای مرکز بود.

به همین مناسبت مربیان و اعضای کودک و نوجوان مرکز آستانه اشرفیه، چند اصله نهال به نام شهدای دانش آموز ابراهیم پاسخی، علیرضا باقر‌پور، اسماعیل صفری، معصوم قاسم نژاد و رضا حق شناس در محوطه باز کتابخانه ی اهل بیت(ع) کاشتند.

طی این مراسم که با حضور صدیقی، مسوول بنیاد شهید، برادر شهید خوش سیرت و جمعی از مسوولان همراه بود، فرازهایی از وصیت نامه چهار شهید قرائت شد و مسوول بنیاد شهید این شهرستان با بیان این‌که اجرای چنین برنامه‌هایی که مزین به نام شهدای ۸ سال دفاع مقدس است، نقشی تاثیر گذار در ادامه یافتن آرمان های شهیدان خواهد داشت از کانون پرورش فکری جهت برنامه‌ریزی و اجرای فعالیت‌های هدف‌مند برای آینده‌سازان ایران اسلامی قدردانی کرد.

در ادامه، مربی کانون آستانه به‌تشریح اهمیت ایثارگری شهدا پرداخت و اظهار داشت: اگر درختان ریه‌های زمین هستند، شهیدان نیز فضای تنفس برای ایران اسلامی فراهم ساخته اند.

همچنین کودکان و نوجوانان در کارگاه ادبی حضور یافتند و دل نوشته های خود را به شهیدان این مرز و بوم تقدیم کردند.

هم زمان با کاشت نهال در مراکز سراسر استان، مربیان، اولیا و اعضای کانون پرورش فکری لنگرود نیز سه اصله نهال به نام سه تن از شهدای دانش آموز به نام های شهیدان فرهاد ثابت قدم ، عباس فیضی و علی سهیلی نژاد به یادگار گذاشتند.

مربیان و اعضای مرکز فرهنگی هنری منجیل نیز با حضور در مدرسه راهنمایی رسالت و با هدف پرورش حس طبیعت دوستی، هم‌چنین معرفی شهیدان دانش مرادی و حمید مافی از شهدای نوجوان منجیل، به کاشت نهال پرداختند.

در این ویژه ‌برنامه، پس از تبیین نقش و اهمیت تلاش‌های شهدا در پاسداشت ارزش‌های ملی و مذهبی، پیمانی سبز با راه شهیدان این دیار بسته شد.

گفتنی است این ویژه برنامه‌ها در دیگر مراکز فرهنگی هنری کانون از جمله فومن، رودبار و املش نیز برگزار و با استقبال گسترده مربیان، اعضا و اولیای آنان همراه شد.

.

درختکاری ۰۴۶

.

درختکاری ۰۴۵


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *