در حاشیه نشست خبری رئیس جمهور؛فیروز فاضلی 031

شمال ما: عصر سه شنبه جلسه توجیهی خبرنگاران استان با رئیس مرکز ارتباطات، اطلاعات و تبلیغات دفتر ریاست جمهوری برای پوشش هر چه بهتر سفر رئیس جمهور به گیلان برگزار شد که در این نشست طاهره قیومی ضمن ابراز خرسندی از حضور پررنگ فعالین عرصه خبر در گیلان، نکاتی درباره نحوه پوشش خبری سفر هیات دولت به گیلان عنوان کرد.  وی با تاکید بر اینکه خبرنگاران اعزامی از تهران به هیچ وجه حق پرسیدن سوال از رئیس جمهور را ندارند خطاب به خبرنگاران گیلانی گفت: فقط شما که میزبان هستید می توانید سوال بپرسید. البته قیومی با اشاره به اینکه در بسیاری از استان‌ها این همه رسانه و خبرنگار، فعال نیستند در پاسخ به خبرنگاران پیشکسوت و جوان که خواهان انتخاب تعداد بیشتری از خبرنگاران گیلانی به عنوان طراح سوال بودند، اظهار کرد: زمان نشست خبری رئیس جمهور در هر استان محدود است و به مدت سی دقیقه خواهد بود و پس از ارایه گزارش از سوی دکتر روحانی به مدت ۱۰ دقیقه، به مدت ۲۰ دقیقه پنج تن از خبرنگار می‌توانند سوالات خود را طرح کرده و از رئیس جمهور پاسخ بگیرند.

در پایان این نشست پس از برگزاری قرعه کشی، هفته نامه «فومنات» به نمایندگی از ۱۷۳ نشریه، روزنامه «گیلان امروز» به نمایندگی از ۹ روزنامه، سرپرستی روزنامه «مردم سالاری» به نمایندگی از سرپرستان نشریات و خبرگزاری‌های کشوری در استان، پایگاه خبری «شاهد شمال» به نمایندگی از 25 پایگاه خبری فعال در گیلان و یک خبرنگار از صدا و سیما برای طرح سوال از رئیس جمهور انتخاب شدند.

نکته قابل توجه در موضوع طرح سوال از روحانی، انتخاب 2 نماینده مجلس به عنوان مدیران مسئول هفته نامه فومنات و پایگاه خبری شاهد شمال می باشد. مدیر مسئولی هفته نامه فومنات بر عهده ناصر عاشوری نماینده مردم فومن و شفت و پایگاه خبری شاهد شمال بر عهده غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی می باشد. گویا آنقدر که این دو نماینده خوش شانس بودند، فیروز فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان خوش شانس نیست چون این اتفاق باعث ناراحتی خبرنگاران حاضر و دلخوری برخی مدیران مسئول رسانه های استان شد. البته بعید به نظر می رسد که در انتخاب پنج رسانه پرسشگر تقلبی رخ داده باشد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *