مجید محمدپور
مجید محمدپور ۰۲۶

شمال ما؛

بی تردید مهم ترین و اصلی ترین وظیفه نماینده های مجلس، نظارت بر امور حوزه انتخابیه و استان مورد نظر و بالاتر از آن نگاه کلان به مسائل کشور و وضع کردن قوانین مترقی برای اجرا توسط دستگاه های اجرایی و پیشرفت و توسعه کشور است.
به نظر می رسد که بسیاری از نماینده های ادوار گذشته کمتر به این مهم توجه داشتند و به اظهار مردم برخی نماینده های کنونی نیز از این وظیفه و رسالت اصلی باز مانده اند.
مردم در گیلان و غرب مازندران و قزوین اعتقاد دارند که بعضی از نماینده های مجلس در شمال ایران و در این مناطق و دیگر استان های کشور و بیش از آن در تهران، به جای اشراف بر قوانین و مصوبات و نظارت بر کار حوزه اجرایی، به صورت مستقیم در همه امور ورود می کنند.
از جمله دخالت های آشکارا و بی تعارف نماینده ها برکناری یا گماردن مسئولان اداره های دولتی و سازمان ها بویژه در آستانه انتخابات است و گزارش های دریافتی حکایت از آن دارد؛ هم اکنون در بخش اقتصادی و فرهنگی گیلان برخی مجموعه های فاقد مدیر منتظر اظهارنظر نماینده آن حوزه انتخابیه هستند.
به راستی شایسته تر نیست که نمایندگان خانه ملت در آستانه برگزاری انتخابات به مردم گزارش دهند در مدت چهار سال چه خدماتی به کشور و حوزه انتخابیه خود ارائه کرده اند مشروط بر آنکه عملکرد مسئولان اجرایی را به نام خود مصادره نکنند.
مردم ما هم حداقل این بار هشیار تر از قبل در انتخابات دقت کنند که چه کسانی را به خانه ملت می فرستند.
صرف آشنایی و تبلیغات و سر و صدای زیاد نباید برای مردم ملاک باشد و افرادی را انتخاب کنند که صالح، پرتلاش، متدین، متعهد و پاکدست باشند.
ما به نماینده های درستکاری نیاز داریم که نه تنها در امور کوچک دخالت نکنند که در سطح کلان و ملی بیندیشند و با تصویب قوانین جهانی عمل کنند.انشا اله

 

 

* مدیرمسئول هفته نامه واکنش


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *