نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری:آیت‌الله رضا رمضانی ۰۱۶

شمال ما: نمایندگان مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه انسان با نگاه سطحی به نماز نمی‌تواند به رشد و بالندگی خود اقدام کند، گفت: نماز قله رسیدن انسان به کمال و معرفت است.

آیت‌الله رضا رمضانی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اهمیت برپایی نماز اظهار کرد: نماز از بزرگ‌ترین نشانه‌ها و شعارهای مسلمانان است.

وی بازتاب مثبت فردی و اجتماعی نماز را بسیار زیاد دانست و افزود: نماز برای پیشگیری و درمان آسیب‌ها بسیار مفید و موثر است و بهترین وسیله برای عروج و سلوک انسانی محسوب می‌شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه باید پیرامون فریضه خدایی نماز به صورت گسترده بحث شود، گفت: باید روشن شود که چرا اقامه و برپایی نماز باید به عنوان نخستین وظیفه حاکمان دینی دانسته شود.

وی دین را مجموعه‌ قوانین و قواعدی دانست که از طریق وحی به واسطه انبیای الهی برای سعادت دنیا و آخرت بشر قرار داده شده و از این رو به خواسته‌های واقعی انسان در تمام حوزه‌های هدایتی و سعادتی پاسخ مثبت می‌دهد.

رمضانی گفت: خداوند متعال دین را به عنوان پناهگاه انسان در اختیار او قرار داده تا بتواند آنگونه که شایسته است خود را تربیت کند و به قله کمال و معرفت نایل شود.

وی با تصریح بر اینکه با نگاه سطحی و حاشیه‌ای نسبت به دین، انسان آنگونه که باید تربیت نمی‌شود، ادامه داد: با این نگاه انسان نمی‌تواند به رشد و بالندگی خود اقدام کند و در نتیجه به کمال مطلوب نمی‌رسد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری پیاده کردن تمام دستورات دین اسلام در جامعه را موجب سعادت ابدی خواند و خاطرنشان کرد: پیامبر (ص) فرمود در صورتی که قوانین دینی به درستی اجرا شود سکونت و آرامش را در فرد و جامعه احیا می‌کند.

این مسئول نماز راز جمله دستورالعمل‌های موکد اسلام عنوان کرد و یادآور شد: نماز از ورود آفت‌ها به صفحه نورانی دل جلوگیری می‌کند چنانکه قرآن کریم می‌فرماید گاهی نیز آفتی را که به صفحه دل راه پیدا کرده درمان می‌کند.

رمضانی متذکر شد: در روایت آمده است نماز آتش افروخته شده‌ای که انسان برای خود فراهم ساخته را خاموش می‌کند.

وی با بیان اینکه طبق روایات، نماز کدورت‌های روح را با پنج بار شستشوی روزانه پاک می‌کند، یادآور شد: امام باقر (ع) فرمود نماز وسیله دوری از زشتی و کبر است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: پیامبر (ص) فرمود منزلت نماز برای دین منزلت سر برای بدن است و علی (ع) نیز فرمود هر چیزی روی و چهره‌ای دارد و چهره و روی دین شما نماز است.

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *