مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری عنوان کرد:زباله 012

شمال ما: مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت معتقد است که مشارکت مردم، نقش کلیدی در توسعه فرهنگ مدیریت پسماندهای شهری را ایفا می­ کند.

مرتضی عاطفی با اشاره به این موضوع که متاسفانه زیرساخت مناسب برای جمع آوری، انتقال، پردازش و بازیافت پسماندها فراهم نشده است، گفت: در طی سالیان گذشته ساماندهی پسماندهای شهرستان رشت در مقایسه با سایر پروژه ها و طرح های استان در الویت کار نبوده است و به این مهم، توجه لازم نشده است.

عاطفی افزود: برای مدیریت مساله پسماندها، مشارکت مردم در سطح گسترده لازم است که این موضوع بدون آموزش کافی به مردم جهت ارتقای فرهنگ زیست محیطی جامعه ممکن نیست.

وی ادامه داد: آموزش، اطلاع­ رسانی و مشارکت مردمی، اساسی­ ترین مقوله در راستای ساماندهی مدیریت پسماندها محسوب می­ شود. عاطفی اظهار داشت: چنانچه آموزش شهروندان به طور مستمر انجام نشود، منجر به تغییر رفتار و نگرش شهروندان نخواهد شد.

عاطفی تصریح کرد: نقش کلیدی مشارکت مردم به خصوص انجمن های مردم نهاد به عنوان بازوهای توانمند سازمان ها و نهادهای اجرایی، در توسعه آموزش جهت دستیابی به توسعه پایدار در زمینه مدیریت پسماند کاملا آشکار و غیرقابل انکار است و سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت تدوین برنامه­ های اجرایی خود را در راستای این موضوع بر این مبنا قرار داده است.

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *