معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان:معصومه نیک کار ۰۳۶

شمال ما: معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان با بیان اینکه توجه به جایگاه رسانه در تحقق مشارکت سیاسی مردم نقش بسزایی دارد، گفت: رسانه در چگونگی شکل گیری رفتارهای سیاسی و انتخاباتی موثر و تعیین کننده است.

معصومه نیک کار در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه رسانه نقش مهمی بر رفتار انتخاباتی جامعه ایفا می کند، اظهار کرد: رسانه مهم ترین پل ارتباطی برای تاثیرگذاری بر افکار عمومی جامعه هستند.

وی با بیان اینکه انتخابات از ارکان مهم و پایدار در شکل گیری ساختارهای سیاسی جوامع مختلف است، افزود: در نظام جمهوری اسلامی ایران نیز که مبتنی بر نظریه مردم سالاری دینی است، انتخابات یکی از راه های اثرگذار برای حضور مردم در تعیین سرنوشت خود است.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان با بیان اینکه در دوران کنونی، رسانه ها بخش جدایی ناپذیر زندگی مردم شده اند، تصریح کرد: رسانه در چگونگی شکل گیری رفتارهای سیاسی و انتخاباتی موثر و تعیین کننده است.

مدیر خبرگزاری های ایسنا و ایکنا گیلان با بیان اینکه توجه به جایگاه رسانه در تحقق مشارکت سیاسی مردم نقش بسزایی دارد، ادامه داد: رسانه ها در جهت نهادینه کردن رفتار انتخاباتی و رهبری افکار عمومی مردم اثرگذار هستند.

وی با بیان اینکه رسانه‌ ها در پوشش خبری، افزایش مشارکت مردمی، پویش سیاسی و نظارت بر سلامت انتخابات، حضوری موثر دارند، تاکید کرد: رسانه ها می توانند خواسته های مردم و دیدگاه سیاسی و اجتماعی آنان را به مسئولان انتقال داده و به عنوان سخنگوی افکار عمومی جامعه فعالیت کنند.

عضو هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان یادآور شد: رسانه ها می توانند تأثیرات و نتایج نظرات مردمی را در سیاست ها و فعالیت های کشور نشان دهند، تا حس اعتماد و اطمینان بین مردم و دولت را افزایش یابد.

وی با بیان اینکه رسانه ها و مطبوعات باید تلاش خود را در جهت تحقق مشارکت حداکثری مردم بکار گیرند، خاطرنشان کرد: رسانه ها می توانند بازوی توانمند در راستای انتخاب فرد اصلح توسط مردم باشند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *