آیت الله سعیدی، مهمان گیلانی ها؛شورای هماهنگی 045

شمال ما: نشست کمیته مراسم و تبلیغات ستاد بزرگداشت ارتحال حضرت امام خمینی (ره) استان، دوشنبه ۱۴ اردیبهشت در سالن اجتماعات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان برگزار شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان در این نشست با تاکید بر بازکاوی اندیشه های حضرت امام(ره)، از برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در مصلی رشت با سخنرانی نماینده محترم ولی فقیه در سپاه قدس خبرداد.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری با اشاره به شخصیت والای امام علی(علیه السلام)، اظهار داشت: امام علی(علیه السلام) چراغ راه سعادت همه انسان‌هاست و تبعیت از او تبعیت از خداست.

وی با بیان اینکه ماه رجب، ماه خودسازی و تزکیه روح و جان است گفت: ماه رجب مقدمه‌ای برای ماه رمضان است و این ماه ظرفیت بسیار بالای جهت خودسازی انسان‌ها دارد و از این ظرفیت والا باید نهایت استفاده را برای آمادگی بیشتر با ماه مبارک رمضان داشت.

حجت الاسلام والمسلمین اشجری به هفته معلم اشاره کرد و افزود: دین ما برای علم و اندیشه ارزش فراوانی قائل است و قلم به قدری تقدس دارد که خداوند در قرآن به «قلم» سوگند یاد کرده است.

وی با بیان اینکه شهید مطهری هم اهل بنان و هم بیان بود اظهار داشت: استاد مطهری در دوران زندگی خود با سلاح قلم و بیان در عرصه جهاد جنگید.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با تاکید بر اینکه اندیشه‌های امام راحل را باید بازخوانی و واکاوی کرد، افزود: نسل کنونی با اندیشه‌ها و افکار امام (رحمته الله علیه ) آشنایی ندارند، باید اندیشه‌های امام(ره) را به جوانان منتقل کنیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه به وصیت نامه امام (ره) باید به مانند یک منشور پرداخته شود، خاطرنشان کرد: بزرگداشت ارتحال امام (رحمته الله علیه) امسال متقارن با نیمه شعبان است و می‌توان از ظرفیت جشن‌های نیمه شعبان در راستای ترویج اندیشه‌های امام(ره) استفاده نمود.

حجت الاسلام والمسلمین اشجری افزود: انقلاب خمینی، مقدمه انقلاب مهدوی است و در این دو انقلاب اشتراک بسیاری وجود دارد.

وی از برگزاری چهار مراسم استانی در این ایام خبرداد و ادامه داد: سه شنبه (۱۲خرداد) مراسم سالگرد آیت الله احسانبخش که متولی آن بنیاد شهید است با سخنرانی یک شخصیت ملی برگزار خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان افزود: صبح پنج شنبه (۱۴ خرداد) مراسم ارتحال امام (رحمته الله علیه) در مصلی رشت و غروب همان روز مراسم بزرگداشت شهدای ۱۵ خرداد در حسینه حضرت ابالفضل (ع) شهدای گمنام شهر رشت با سخنرانی آیت الله سعیدی، نماینده محترم ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین اشجری همچنین از برگزاری مراسم ویژه ۱۵خرداد در مصلی امام خمینی شهرستان رودبار خبر داد و گفت: مراسم ویژه شهدای ۱۵خرداد با محوریت شهید شاخص این شهرستان، شهید سید یونس رودباری برگزار می‌شود.

وی به ۱۰۳ پیشنهاد از سوی دستگاه‌های اجرای استان برای گرامیداشت این ایام اشاره و اظهار داشت: برگزاری مراسم ارتحال امام در ۲۶ بقعه شاخص گیلان، تهیه و تولید نرم افزار، برگزاری نمایشگاه، برگزاری مسابقه نقاشی ۲۶متری، فعال شدن سایت‌ها، فعال کردن، مجتمع های فرهنگی وغیره از جمله مهمترین برنامه‌های پیشنهادی دستگاه‌های اجرای گیلان است.

 

منبع: شبستان


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *