فرماندار رشت:تاکسی رشت ۰۱۱

شمال ما: فرماندار رشت گفت: با توجه به اینکه هیئت حل اختلاف افزایش نرخ تاکسی‌ها در رشت را قانونی ندانست کرایه تاکسی به حالت قبلی برمی‌گردد و اگر رانندگان از آن تمکین نکنند مطابق قانون با آنها برخورد می‌شود.

 

به گزارش تسنیم، سیدعیسی مهدوی عصر دیروز در حاشیه جلسه شورای اسلامی شهر رشت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اینکه افزایش نرخ کرایه تاکسی در شهر رشت خارج از مصوبات و بخشنامه دولت بود به آن اعتراض کردیم.

فرماندار رشت با اشاره به اینکه نامه‌های زیادی را در مورد افزایش نرخ کرایه تاکسی با شورای اسلامی شهر رشت رد و بدل کردیم بیان کرد: با وجود پیگیری‌های مکرر، اعضای شورای شهر رشت بر تصمیم خود پافشاری کردند لذا ما پرونده را به هیئت حل اختلاف فرستادیم.

مهدوی با بیان اینکه هیئت حل اختلاف نظر فرمانداری را تایید کرد اظهار داشت: برای اینکه رانندگان دچار مشکل نشوند قرار بر این شد که مبحث نرخ کرایه تاکسی درشورای تنظیم بازار مطرح شود و هر تصمیمی این شورا بگیرد ملاک است.

فرماندار رشت با تاکید بر اینکه مصوبه کنونی هیئت حل اختلاف لازم‌الاجرا است تصریح کرد: قیمت‌های تاکسی به حالت قبلی برمی‌گردد و اگر رانندگان از آن تمکین نکنند مطابق قانون با آنها برخورد می‌شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با بیان اینکه هیئت حل اختلاف مصوبه‌ای را مبنی بر بازگشت کرایه تاکسی به نرخ گذشته تصویب کرد گفت: مقرر شد پرونده به شورای تنظیم بازار ارسال شود و شورای تنظیم بازار تصمیم نهایی را بگیرد.

با مصوبه شورای اسلامی شهر رشت نرخ کرایه تاکسی در مسیرهای شهر رشت از ابتدای سال بین ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش یافت که منجر به اعتراض بسیاری از شهروندان شد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *