ویژه کودکان و نوجوانان دارای نیاز‌های ویژه؛کانون پرورش فکری ۰۴۲

شمال ما: اولین مرکز فراگیر کانون پرورش فکری گیلان، ویژه کودکان و نوجوانان دارای نیاز‌های ویژه در رشت گشایش می یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان گیلان، این مرکز به منظور ارایه خدمات فرهنگی به کودکان و نوجوانان دارای نیاز‌های ویژه ( کم بینا، نابینا و کم‌توان جسمی حرکتی) و با هدف عدالت‌محوری و بهره‌مندی تمامی کودکان ایرانی برنامه‌های کانون در رشت راه‌اندازی می شود.

بر همین اساس ‌و در راستای هم‌افزایی و استفاده از قابلیت‌های استانی، علی پورحسن مدیر کل کانون، یونس رنجکش مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و محمد رضا پارسی مدیر کل بهزیستی استان گیلان در مرکز فرهنگی هنری شماره ۳ رشت حضور یافتند و زمینه‌های راه‌اندازی از این مرکز را مورد بررسی قرار دادند.

طی این  بازدید علی پورحسن مدیر کل کانون گیلان به تلاش‌های مجموعه‌ی کانون پرورش فکری در جهت افزایش امکانات و فضا‌های آموزشی اشاره کرد و رایزنی با مسوولان استانی را از جمله‌ی این برنامه ها برشمرد.

وی با بیان این‌که توجه به تمامی مخاطبان از جمله اهدافی است که از سوی کانون دنبال می شود  اظهار داشت: ارایه‌ی خدمات به کودکان و نوجوانان دارای نیاز‌های ویژه نیز بر همین اساس مد نظر قرار دارد و  مراکز فراگیرافزون ‌بر فراهم‌آوردن تجهیزات ویژه و اجرای فعالیت‌های متناسب با نیاز‌های این گروه از مخاطبان، افزایش اعتماد به نفس و پدید آوردن فرصت پذیرش اجتماعی آنان از سوی دیگر هم‌سالان را موجب می شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *