شمال ما: سوالی که بیشتر مشترکان آب و برق در ایران از خود می‌پرسند این است که آیا صدور قبوض آب و برق در دیگر کشورها نیز مانند ایران است؟
به گزارش تجارت نیوز، در حالی که هر ساله هزینه زیادی برای صدور قبض آب و برق صورت می‌گیرد، برخی خبرها نشان از آن دارد که این مساله در کشورهای اروپایی با روش‌های عجیبی حل شده است.
اخیرا یکی از کاربران ایرانی مقیم آلمان در تلگرام نوشته است: «در مدتی که ما آلمان بودیم هیچ خبری از مامور آب و برق و گاز نبود. پرسیدم مگر نمی‌خواهند کنتورهای شما را بخوانند. گفتند خیر. اینجا اول سال، یک بار کنتورها خوانده می‌شود و بعد به صورت ثابت ماهی مثلا ۵۰ یورو از حساب مشترک برداشته می‌شود. آخر سال دوباره کنتورها را خوانده و چک می‌کنند. اگر مشترک بیشتر مصرف کرده باشد، از حسابش بر می‌دارند و در غیر این صورت، هزینه زیادی صرفه‌جویی شده و نیازی به انتقال پول نیست.»
در این میان برخی دیگر از مشترک‌ها نیز از روش‌هایی صحبت می‌کنند که در کشورهای اروپایی یا آمریکایی برای صرفه‌جویی در مسائل مرتبط با قبوض آب و برق صورت می‌گیرد.به گزارش اقتصاد نیوز این در حالی است که در ایران، قبوض آب و برق سالانه هزینه زیادی را به دولت تحمیل می‌کند؛ به طوری که در سال گذشته عنوان شده بود، ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه صدور یک ساله قبوض برق است.

کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *