نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس:گردنه حیران ۰۲۳

شمال ما: نماینده مردم آستارا در مجلس با تاکید براینکه بنیاد مسکن، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی نباید در مسئله تصرف اراضی ملی در گردنه حیران دست روی دست بگذارند، اضافه کرد: آزادسازی اراضی ملی باید در حیران به شکل کامل انجام شود و حتی یک متر هم نباید در دست زمین خواران بماند.

به گزارش «دیارباران»، حیران، نام روستایی ییلاقی و زیبا درشهرستان آستارا است. این روستا در فاصله ۳۰ کلیومتری آستارا از شهرستان های مرزی استان گیلان قرار دارد.

ساخت بناهای ویلایی در سال‌های اخیر در این منطقه ییلاقی و گرشگری گیلان چشمگیر بوده است به طوری که در طول فصول گرم سال جمعیت این روستا به بیش از دو هزار نفر می‌رسد اما جمعیت ثابت آن در حدود ۳۰۰ نفر است.

منطقه حیران دارای ۱۰۴۷ هکتار اراضی ملی و ۱۲۰۰ هکتار مستثنیات است یعنی در اختیار افراد بوده و مالک دارد.

صفر نعیمی رز، با اشاره به وضعیت اراضی ملی در گیلان، اظهار کرد: تصرف اراضی ملی دهن کجی به قانون و دست درازی به بیت المال است و باید برخورد قانونی با متصرفین اراضی ملی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه حیران کانون تصرف اراضی ملی و ساخت و ساز های غیر مجاز است، گفت: در این منطقه با مجوز های ساختگی ساخت و ساز انجام داده اند .

نماینده مردم آستارا در مجلس با تاکید براینکه بنیاد مسکن، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی نباید در مسئله تصرف اراضی ملی در گردنه حیران دست روی دست بگذارند، اضافه کرد: آزادسازی اراضی ملی باید در حیران به شکل کامل انجام شود و حتی یک متر هم نباید در دست زمین خواران بماند.

نعیمی رز با اشاره به اینکه ویلاسازی های غیرمجاز در استان های شمالی پر رنگ تر از سایر مناطق کشور است، ابراز کرد: بیشتر ساخت و ساز های غیر مجاز و تصرف اراضی ملی به شکل ویلاسازی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مسئولان استان ها در بحث آزادسازی اراضی ملی باید جدی ات بیشتری داشته باشند و دغدغه مقام معظم رهبری را پیرامون حفظ و حراست از منابع طبیعی برطرف سازند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *