به شعورمان توهین شد؛کارورزان پزشکی ۰۱۱

شمال ما: بعد از گذشت چند ماه و با توجه به عدم رسیدگی مسئولین، کارورزان دانشگاه علوم پزشکی گیلان نامه ای به وزیر بهداشت نوشتند.

به گزارش ۸ دی نیوز، ۱۳۲ نفر از کارورزان دانشگاه علوم پزشکی گیلان اوایل سال جاری در نامه ای به پروفسور انوش برزیگر در خصوص عدم افزایش حقوقشان نسبت به استان های دیگر اعتراض نمودند که متن نامه را در اینجا بخوانید.

بعد از گذشت چند ماه و با توجه به عدم رسیدگی مسئولین، کارورزان دانشگاه علوم پزشکی گیلان نامه ای به وزیر بهداشت نوشتند که متن نامه به شرح زیر می باشد:

بسمه تعالی
وزیر محترم بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، جناب آقای دکتر قاضی زاده هاشمی
ضمن عرض سلام و آرزوی توفیق روزافزون برای شما، به استحضار میرساند ما کاروزان پزشکی ورودى ۸۷ و۸۸ دانشگاه علوم پزشکی گیلان طی نامه ای(به تاریخ ۳۰/۱/۹۴) از رئیس دانشگاه خواستیم تا در مورد افزایش حقوق کارورزان برای بار چندم بررسی های لازم انجام گیرد ، از دانشگاه های هم تراز تحقیق شود تا در رابطه با این موضوع تصمیم گیری مثبتی انجام شود. لازم میدانیم توضیحات زیر را خدمتتان عرض کنیم ؛ همانطور که مستحضرید در سایر دانشگاه ها همگام با رشد نرخ تورم سالانه و هم زمان با افزایش حقوق سایر پرسنل، حقوق کارورزان نیز طبق برنامه ای منظم و بدون درخواست کتبی یا اعتراض دانشجویان افزایش می یابد ، از طرفی با اجرای طرح ارزشمند تحول نظام سلامت بار کاری کارورزان همانند سایر پرسنل بهداشتی کشور (اعم از رزیدنت، پرستار و…) افزایش یافته است،اما مسئولین دانشگاه در رابطه با افزایش حقوق کارورزان کوتاهی نموده و حداقل از سال ۹۱ تاکنون هیچ تغییری در میزان دریافتی رخ نداده است. قابل ذکر است اعتراضات دانشجویی از دانشجویان ورودی های قبلی شروع شده بود و تاثیری در روال کاری مسئولان نداشته است، قبل از اعتراضات فعلی، دانشجویان ورودی ۸۶ درخواست کتبی خود را به رئیس دانشگاه اعلام نمودند و علی رغم دادن وعده های متفاوت ، بدون دریافت حقوق واقعی خود فارغ التحصیل شدند. آخرین مرحله جمعی از کارورزان طی نامه ای درخواست خود را در بازدید رییس دانشگاه از بیمارستان پورسینا در زمستان ۹۳ تقدیم ایشان نمودند ولی اتفاق خاصی نیفتاد.دانشجویان در چندین مرحله به صورت شفاهی و کتبی درخواست خود را اعلام نمودند ولی مؤثر واقع نشد که بخشی از آن اقدامات به پیوست این نامه خدمتتان ارسال میشود.در حال حاضر نیز طی تحقیقات به عمل آمده از سایر دانشگاه های همتراز، حقوق کاروزان آنها به مراتب بیشتر از کارورزان این دانشگاه می باشد که این نابرابری باعث کاهش بسیار شدید انگیزه آنان در امر تحصیل و خدمت به مردم عزیز شده است. این موضوع به صورت شفاهی و گذرا توسط یکی از کارورزان در بازدید شما از بیمارستان شفای رشت در فروردین ماه امسال که همراه هیئت محترم دولت به استان گیلان تشریف آورده بودید به جنابعالی نیز انتقال داده شد و مثالی که جنابعالی در مورد یـک دانشگاه هم تراز آوردید حقوق ۴۵۰ هزار تومان بود که مبلغ دریافتی ما کمتر از پنجاه درصد این مبلغ است . علی ای حال موارد فوق در نامه ای که اکثریت قریب به اتفاق کارورزان آن را امضا نمودند نوشته شد و جهت تقدیم به رئیس دانشگاه آماده شد(به تاریخ ۳۰/۱/۹۴)، اما متأسفانه رییس محترم دانشگاه حتی از پذیرش نماینده محترم کارورزان در دفترشان، که جهت ارائه توضیحات شفاهی در مورد نامه و اعتراضات دانشجویی خدمتشان رفته بود دریغ نمودند، که این موضوع باعث رنجش خاطر کارورزان شده و آن را همانند سایر بی اعتنایی های قبلی ، توهین به شخصیت و شعور دانشجویی قلمداد نموده اند. گفتنی است که همانند دفعات قبل پس از ماهها پیگیری نماینده کارورزان به ایشان قول افزایش درصد اندکی به صورت شفاهی و وعده ی سر خرمن در مهرماه ۹۴ را داده اند که نیمی از کارورزان فارغ التحصیل میشوند.
درخواست ما از شما به طور مشخص این است که دستور فرمایید این موضوع مورد رسیدگی ویژه قرار گیرد و حقوق کارورزان حداقل هم اندازه سایر دانشگاههای همتراز شود و از آن مهم تر پرداخت مابه التفاوت حقوق ضایع شده در یک سال گذشته می باشد که علی رغم تصویب هیئت امنا دانشگاهدر سالهای قبل ، محقق نشد.
دانشجویان پزشکی رفتارهای غیر قانونی را در اعتراضشان خلاف شان و منزلت دانشجویی می دانند و از جنابعالی انتظار دارند بعنوان مرجع بالاتر، با دقت نظر به این موضوع رسیدگی شود و نیز انتظار ندارند پس از یک یا چند هفته، جواب سر بالا بشنوند و پیگیر مطالبات خود هستند . بدیهی است اگر تصمیم مثبتی در این زمینه اتخاذ نشود و پاسخ مناسبی به درخواست منطقی این قشر زحمت کش داده نشود از مسیرهای دیگر تا تحقق حقوقمان اقدام خواهد شد و عواقب رفتار ناصواب دانشجویان در دانشگاه و فضای دانشگاهی استان بر عهده مسئولین دانشگاه و وزارتخانه خواهد بود. امید است با بذل توجه حضرتعالی و پیگیری هایتان این موضوع ختم به شر نشود و مایه ی رضایت دانشجویان از جنابعالی گردد . پیشاپیش از همکاریتان کمال تشکر را داریم.
با سپاس فراوان
کارورزان ورودی ۸۷ و ۸۸ دانشگاه علوم پزشکی گیلان
رونوشت به:
بیت مقام معظم رهبری جهت استحضار وپیگیری
نهاد ریاست جمهوری جهت استحضار وپیگیری
سازمان بازرسی کل کشور جهت استحضار وپیگیری
بیت نماینده محترم ولی فقیه در استان جهت استحضار وپیگیری
استاندار محترم گیلان جهت استحضار وپیگیری
مجمع محترم نمایندگان استان گیلان جهت استحضار وپیگیری
اداره کل اطلاعات استان جهت اطلاع
فرماندهی محترم سپاه پاسداران استان جهت اطلاع
ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان جهت اطلاع


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *