با کتاب "مرجع اپیدمیولوژی بیماری های شایع ایران"؛مرجع اپیدمیولوژی ۰۱۱

شمال ما: با خبر شدیم که کتاب سه جلدی “مرجع اپیدمیولوژی بیماری های شایع ایران” به عنوان “شایسته تقدیرکتاب سال” سی و سومین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران اعلام گردید.

نخستین جلد این اثر ( بیماری‌های واگیر)  در ۳۵ فصل به قلم ۶۸ متخصص، جلد دوم ( بیماری‌های غیر واگیر) با ۵۲ فصل از سوی ۴۶ متخصص و جلد سوم (سرطان‌ها) در ۳۵ فصل به همت ۴۱ نویسنده پژوهشگر به نگارش درآمده است ( ۱۱۰۰ صفحه- ۱۲۲ فصل توسط ۱۵۵ نفر/فصل).
این اثر از سوی انجمن علمی اپیدمیولوژیست‌های ایران توصیه شده و از منابع رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

اثر مزبور از نوادر آثار علمی است که با این تعداد پژوهشگر و متخصص ایرانی داخل و خارج از کشور  مقیم کشورهای امریکا و کانادا پس از دو سال تلاش در سال ۱۳۹۳ منتشر شد.
لازم به ذکر است در این دوره از جایزه کتاب سال ۱۰ برگزیده و ۳۰ شایسته تقدیر از گروه‌های مختلف تقدیر خواهد شد.
کسب عنوان “شایسته تقدیر” در صورتی نصیب کتاب انتشارات گپ و تالیف شورای نویسندگان اپیدمیولوژی کشور گردید که پس از داوری ۸۹۶ نفر بر روی پنج‌هزار و ۳۸۵ کتاب ارسالی به دبیرخانه کتاب، تعداد ۲۲۴ کتاب وارد مرحله نهایی شد که ۱۳ عنوان آن مربوط به گروه پزشکی بود و تنها دو کتاب از این گروه به عنوان ” شایسته تقدیر” معرفی گردید؛ و در این گروه هیچ کتابی نتوانست به عنوان کتاب “برگزیده سال” معرفی شود.

این دومین بار است که انتشارات گپ – به عنوان نخستین ناشر گیلانی- توانسته است عناوین نخست بهترین کتاب سال حوزه پزشکی را کسب کند.
در سال ۱۳۹۰ نیز کتاب ” فرهنگ جامع همه‌گیرشناسی( اپیدمیولوژی)” اثر دکتر کیومرث ناصری، عنوان و جایزه ” کتاب برگزیده سال” که توسط این انتشارات منتشر شده‌بود را کسب نموده‌بود.

بدین‌ترتیب این سرفرازی فرهنگی نشر گپ گیلان را به همه اهالی فرهنگ استان شادباش می‌گوییم.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *