عضو شورای شهر رشت:میوه ۰۵۴

شمال ما: عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه تملک میدان بار آزادی رشت در اختیار شهرداری است گفت: متأسفانه عده‌ای از متصرفان آن را تصرف کرده‌اند و در پشت صحنه با حمایت افراد با نفوذ، به شهرداری اجازه ورود داده نشد.

به گزارش تسنیم، رضا موسوی روزان در حاشیه جلسه شورای شهر رشت، در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: میدان بار آزادی رشت در زمان آیت‌الله احسانبخش احداث شد و تملک آن از ابتدا در اختیار شهرداری بود ولی متأسفانه در این سال‌ها شهرداری درآمدی از آن کسب نکرده است.
وی با اشاره به اینکه متأسفانه ساخت و ساز غیر مجاز زیادی در میدان بار انجام شد، افزود: درآمد حاصل از میدان معلوم نیست کجا می‌رود  درحالی‌که درآمد حاصل از پارکینگ داخل میدان بار نیز مبلغ بالایی است.
عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه از حدود یک سال و نیم قبل باسکولی جدید و غیر قانونی از طریق متصرفان احداث شد، اظهار کرد: در این مدت متصرفان درآمد هنگفت غیرقانونی به‌دست آوردند.
روزان با اشاره به اینکه شهرداری رشت تمام مستندات را در اختیار دارد، تصریح کرد: من با مشاوران حقوقی شهرداری صحبت کردم و مستنداتی که به من ارائه کردند نشان دهنده این است که مالکیت میدان بار، متعلق به شهرداری است.
وی با بیان اینکه شهرداری برای تملک میدان بار میلیاردها تومان پول پرداخت کرده است، تأکید کرد: متأسفانه تاکنون در مورد آن تعیین تکلیف نشده است و اگر قرار بود شهرداری درآمدی کسب نکند دلیلی نبود برای آن میلیاردها تومان هزینه کند.
عضو شورای شهر رشت علت و ریشه این تصرف غیرقانونی را دستگاه‌هایی خواند که پشت پرده از افراد متصرف حمایت می‌کنند و عنوان کرد: تمام غرفه‌های میدان بار را شهرداری ساخته است، در حالی‌که روزانه میلیون‌ها تومان از درآمد حاصله آن به جیب متصرفان ریخته می‌شود.
روزان با بیان اینکه شورای شهر رشت در طول ۳ سال از عمر خود تلاش کرده است که ملک در اختیار شهرداری قرار گیرد، مطرح کرد: با رئیس سازمان بازرسی استان گیلان ملاقاتی داشتم و رئیس سازمان بازرسی استان نیز معتقد بود ملک در اختیار شهرداری قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه کریم سرپرست، سرپرست وقت شهرداری رشت با دادستان و بازرسی برای ورود هماهنگی کرده بود، اظهار کرد: متأسفانه افراد متصرف در مقابل این‌ها قرار گرفتند و در پشت صحنه با حمایت افراد با نفوذ، به شهرداری اجازه داده نشد که ورود کند.
عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه ممکن است در صحن شورا افرادی باشند که از متصرفان حمایت کنند، مطرح کرد: این حق شهر ما است و درآمد حاصل از میدان باید برای شهر هزینه شود و حقوق مردم شهر رشت نباید به جیب چند نفر ریخته شود.

کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *