فوتبالیست تاریخ ساز گیلانی؛بهزاد داداش زاده 021

شمال ما: بازیکن تاریخ ساز گیلانی با بیان اینکه مشکل فوتبال گیلان فراوان است،گفت:در فوتبال گیلان مشکل یکی دو تا نیست، فعلا درگیلان موتور فوتبال منطقه ما نیم سوز کار می کند.

 

بهزاد داداش زاده در گفت وگویی، از اختلاف عقیده اش با درخشان و منصور پورحیدری پرده برداشت و اعتراف کرد که در زمان انتقال از استقلال رشت به تهران قصد داشت به استقلال تهران برود اما چون سرمربی وقت تیم «پورحیدری» او را نخواست وی مجبور شد سیصد هزار تومان از جیب پرداخت کند و به علی پروین بدهد تا پرسپولیسی شود.

این ملی پوش سابق تیم ملی فوتبال ایران افزود:از نظر من حمید درخشان سرمربی موفقی نیست،او فقط به درد تمرین دادن یا کمک مربی گری می خورد، او نباید به قول خارجی ها «هد کوچ» باشد و فقط به درد نفر دوم بودن می خورد.

داداش زاده گفت:در بازی معروف پرسپولیس و استقلال در دهه ۷۰ که ما ۲-۰ از استقلال جلو بودیم و یک یارمان اخراج شد درخشان به عنوان سرمربی نمی دانست که از بین من و محسن عاشوری و علی دایی و فرشادپیوس باید یک نفر را تعویض کند و نتیجه را نگه دارد،او همان ده نفر را در زمین حفظ کرد و ما بر اثر اشتباه او برد ۲-۰ را با تساوی عوض کردیم.

وی افزود:آن زمان که حمید خان بازی می کرد من توپ را جلوی دروازه لقمه می کردم و به او و فرشاد پیوس می دادم و گل می زدیم. ما هم بازی بودیم و به همین سبب من افشین ناظمی را در دفاع راست به او پیشنهاد کردم اما درخشان یک سال تمام افشین ناظمی را در پرسپولیس ذخیره نشین کرد و به او حتی یک بازی نداد و من به همین خاطر با او دعوا گرفتم.

داداش زاده با بیان اینکه مشکل فوتبال گیلان فراوان است،اضافه کرد:در فوتبال گیلان مشکل یکی دو تا نیست، اینجا آدم های خلاق و با استعداد فراوانی هستند که خارج از گود نشسته اند و به بازی گرفته نمی شوند؛فعلا درگیلان موتور فوتبال منطقه ما نیم سوز کار می کند.

بازیکن تاریخ ساز گیلانی گفت:سال گذشته دیدید که چه بلایی بر سر نمایندگان استان آمد و فوتبال گیلان چه سقوط های وحشتناکی را تجربه کرد،راستش نمی دانم چرا کاربلدها بیرون نشسته اند و فوتبال در اینجا افول کرده است.

وی افزود:آن زمان که فوتبال بازی می کردم از طریق یکی از دوستان کارم جورشد تا لژیونر فوتبال ایران در باشگاه های یونان باشم اتفاقا به آتن یونان رفتم و دو ماه آنجا بودم به من گفتند باید ۶ ماه صبر کنم و در تمرینات حاضر باشم و ماهی هزار دلار بگیرم تا فصل تمام شود و آنگاه با ماهی هفت هزار دلار در فوتبال حرفه ای یونان کارم را شروع کنم و حتی زن و بچه ام را هم می توانستم به آنجا ببرم و امکانات رفاهی در اختیارم می گذاشتند.آنها پول بالایی می دادند و زندگی ام از این روبه آن رو می شد اما من نمی توانستم غربت را تحمل کنم و به همین دلیل از لیگ یونان برگشتم و به ایران آمدم.

داداش زاده درخصوص داستان جدایی از پرسپولیس،گفت: بعداز خدمت سربازی و بازگشتم از پیام مشهد دوباره به پرسپولیس مراجعه کردم تا به تیم خودم برگردم اما عابدینی مدیرباشگاه به من گفت:حمید درخشان تو را در لیست خروجی پرسپولیس قرار داده و من به همین خاطر به ذوب آهن اصفهان و آنگاه به استقلال تهران رفتم؛در واقع من از پرسپولیس جدا نشدم بلکه پرسپولیسی ها دستی دستی مرا از دست دادند.

وی درخصوص داستان پیوستن خود به استقلال گفت:زمانی که به باشگاه استقلال تهران رفتم تا به این تیم بپیوندم کمی اضافه وزن داشتم، آن زمان سوکوموروخوف سرمربی تیم بود و تا مرا دید گفت این اصلا بازیکن نیست! اما جواد زرینچه که کمک او بود برایش توضیح داد که این بازیکن تکنیکی و بسیارخوبی است و از بازیکنان ثابت تیم ملی بوده و کلی از من تعریف کرد و مرحوم سوکوموروخوف با تکیه بر تعاریف زرینچه مرا قبول کرد و به بدنساز تیم «ولی صالح نیا» سپرد وی ظرف سه هفته مرا به شرایط آرمانی رساند و من در لیگ قهرمانان آسیا یار فیکس استقلال تهران شدم.

داداش زاده افزود:کار به جایی رسید که در استقلال همه ضربه کاشته ها و کرنرها را به دستور سوکوموروخوف من می زدم و روزی به سرمربی گفتم ضربات شروع مجدد را بین بازیکنان تقسیم کند.

وی گفت:من گیلانی هستم و به فوتبال منطقه ام تعصب دارم. زمانی که نونهال بودم برادرم کاظم بازیکن ثابت سپیدرود بود و من کفش بازیکنانی مثل ادیب قدس و مهرداد هوشنگی را واکس می زدم و جفت می کردم؛ بعدها بازیکن استقلال رشت شدم و تیم ما در فوتبال ایران مطرح شد.

وی با بیان اینکه استان ما در فوتبال ایران یک استان بزرگ با پیشینه ای درخشان است، اضافه کرد:سیروس قایقران، امیرافتخاری، جاویدجهانگیری را به این فوتبال تحویل داده ایم، من و امثال من برای اعتلای فوتبال گیلان جوانی مان را گذاشته ایم و حرص و جوش می خوریم وقتی می بینیم که فوتبال گیلان تحلیل رفته و تا این حد ضعیف شده است.

داداش زاده با بیان اینکه پورحیدری فوتبالم را فنا کرد،گفت: منصور پورحیدری با زندگی ورزشی من بازی کرد. روزی که او پس از سوکوموروخوف سرمربی استقلال شد من تقاضای رضایت نامه کردم چون می دانستم که ما به هم نمی خوریم و پورحیدری بازی مرا قبول ندارد، من تقاضا کردم که از استقلال بروم اما منصورخان به من گفت که احتیاجم دارد و به من رضایت نامه نداد.

بازیکن تاریخ ساز گیلانی افزود:او دوسال مرا در استقلال روی نیمکت نشاند و فوتبالم را در ۳۱ سالگی تمام کرد،من ۱۸سال در اوج فوتبال ایران بازی کردم، در دوران نوجوانی قهرمان هنرهای فردی ایران شدم،عضو تیم های ملی نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان ایران بودم، من جوانی ام را برای پرسپولیس و تجربه ام را برای استقلال تهران هزینه کردم.

وی با بیان اینکه من از پرسپولیس به استقلال رفتم اما ازسوی قرمزها تشویق شدم چون می دانستند که من ناخواسته پرسپولیس را ترک  کردم، اینکه یک بازیکن از اردوگاه قرمز به اردوگاه آبی هابرود و باز هم تشویق شود یک رویداد عجیب و تاریخی بود.

 

منبع: ایسنا


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *