شکار و فروش پرندگان مهاجر؛



شکار ۰۳۴

در جوار این همه زیبایی بازار کیاشهر موردی هست که دل هر طبیعت دوست گیلانی را به درد می آورد و آن فروش پرندگان مهاجر شکار شده در این بازار است…

شمال ما:  به گزارش ایسنا، در حاشیه دریاچه نیلگون خزر بندری نقلی و زیبا آرمیده است که نامش کیاشهر است. کیاشهر رودخانه‌ای زیبا به نام سفیدرود دارد که در کنار بوجاق کیاشهر قرار گرفته است.

این بخش دارای یک مرداب بسیار زیبا است که با گذر یک پل چوبی از وسط آن این منطقه را بسیار زیبا کرده است . یکی دیگر از دیدنی‌های این شهر بازارماهی فروشان کیاشهر است که در فصل صید ماهی بسیار پر رونق است. صیادان ماهیان صید شده از رودخانه و دریا را اول صبحی در بازار به حراج می گذارند. مسافرانی که به سمت کیاشهر می آیند اولین جایی که قدم می گذارند بازار ماهی فروشان است. این بازارهمیشه جنب و جوش های خاص خودش را دارد.

چهارشنبه ها که از راه می رسد زنان و مردان زحمتکش روستاهای همجوار کیاشهر از ساعات ابتدایی صبح فرآورده های کشاورزی و حاصل دسترنج خود را به چهارشنبه بازار می آورند تا رونقی دوباره به این بازار سنتی و با صفا ببخشند.

گشت زدن در چهارشنبه بازار برای عموم مردم هم فال است و هم تماشا. در این بازار بزرگان سپید موی را می توان مشاهده کرد که درطول بازار گشت می زنند، هم خرید می کنند و هم اینکه خاطرات جاودانه ایام نوجوانی و جوانی را برای یکدیگر باز گو می کنند.

در جوار این همه زیبایی بازار کیاشهر موردی هست که دل هر طبیعت دوست گیلانی را به درد می آورد و آن فروش پرندگان مهاجر شکار شده در این بازار است. پرندگان که برای زمستان گذرانی به این به مهمانی پارک ملی بوجاق آمده اند تا در آن جوجه آوری کنند، مورد طمع شکارچیان قرار می گیرند و شکار می شوند.

ابراهیم غلامی رییس اداره محیط زیست آستانه اشرفیه هم در تایید این امر گفت:در پی وصول گزارش مردمی مبنی بر عرضه گونه های حمایت شده و پرندگان شکار ممنوع در بازار ماهی فروشان کیاشهر، مامورین یگان حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه در این بازار حضور یافتند.

وی اضافه کرد: مامورین موفق به کشف سه قطعه پرنده حمایت شده و شکار ممنوع از نوع کشیم بزرگ و کشیم گردن سیاه شدند.

غلامی در ادامه با بیان اینکه در حین بازرسی از کومه های شکار ، دو قبضه سلاح شکاری مجاز و غیر مجاز کشف و ضبط شده است،تصریح کرد: برابر قانون،شکار صرفا در روزهای پنج شنبه و جمعه مجاز است.

وی خاطر نشان کرد: به همراه داشتن اسلحه در مناطق شکار در روزهای دیگر، اقدام به شروع شکار محسوب شده و با متخلفین برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *