با حاشیه‌سازی مشکلات حل نمی‌شود؛ملوان 052

عوامل بسیاری از آغاز فصل در عدم نتیجه گیری ملوان موثر بودند. مصدومیت‌های زیاد، مشکلات مالی، نبود زیر ساخت مناسب و بسیاری از عوامل دیگر تاثیر مستقیم بر نتایج تیم ملوان داشتند…

 

شمال ما: نتایج ضعیف ملوان در چند هفته اخیر باعث شد تا این تیم در پایان نیم فصل اول مسابقات لیگ بر‌تر فوتبال به رتبه‌ای بهتر از ۱۱ دست پیدا نکند. عوامل بسیاری از آغاز فصل در عدم نتیجه گیری ملوان موثر بودند. مصدومیت‌های زیاد، مشکلات مالی، نبود زیر ساخت مناسب و بسیاری از عوامل دیگر تاثیر مستقیم بر نتایج تیم ملوان داشتند.
در آینده بهتر خواهیم شد
مربی ملوان به همشهری گفت: در بازی برابر صبا بیش از ۵۰۰ پاس دادیم و در بازی برابر سیاه جامگان این آمار تا حدود زیادی تکرار شد. تیم ما زیبا بازی می‌کند و آمار فوق العاده‌ای از خود به نمایش می‌گذارد، اما در گلزنی ناموفق است.
«محمد قدیر بحری» بیان کرد: در فوتبال به بازی زیبا امتیاز نمی‌دهند و باید گل زد تا امتیاز جمع کرد. با تمریناتی که برای تیم در نظر گرفته شده، به طور حتم در گلزنی هم می‌توانیم در هفته‌های آینده موفق‌تر عمل کنیم. سال گذشته ذوب آهن و اوایل فصل امسال پرسپولیس دچار روندی همانند تیم ملوان بودند. ملوان در این فصل با بدشانسی‌های زیادی روبه‌رو شده است. باید از ۴ بازی گذشته ۱۲ امتیاز را به دست می‌آوردیم اما متاسفانه یک امتیاز گرفتیم.
وی افزود: تمام مهاجمان تیم در حال حاضر با مصدومیت دست و پنجه نرم می‌کنند. «آرش افشین» و «سید جلال رافخایی» هر دو با مصدومیت روبه رو هستند. در ترکیب بازی با سیاه جامگان ما از یک هافبک چپ در خط حمله استفاده کردیم. «سید جلال رافخایی» با دو جلسه تمرین و «فرزاد حاتمی» با ۳ جلسه تمرین در بازی حاضر شدند که به طور حتم اگر یک مهاجم تخصصی داشتیم موقعیت‌های ما وارد دروازه می‌شد.
محمد قدیر بحری عنوان کرد: به طور حتم با گذشت زمان و آماده شدن بازیکنان در امر گلزنی موفق خواهیم بود. خط دفاعی و هافبک‌های ما از انسجام خوبی برخوردار هستند، ولی خط حمله ما با مشکلات زیادی روبه رو است. سهیل رحمانی، رضی‌پور و صادق محرمی در خط هافبک به خوبی توپ را به خط حمله انتقال می‌دهند اما در زدن ضربات آخر مشکل زیادی داریم. وی گفت: تاکتیک تیمی ما به خوبی طراحی می‌شود و انسجام مناسبی در طراحی حملات داریم، اما مشکلات در خط حمله گریبان تیم ما را گرفته است. با آماده شدن ۳ مهاجم ملوان به طور حتم این نقیصه رفع و تیم روند رو به رشدی خواهد داشت.
قدیر بحری اضافه کرد: مشکلات مالی ملوان همچنان پا برجا است. قول‌هایی در خصوص پرداخت مطالبات تا ۳۰ درصد قرارداد‌ها تا پیش از بازی با استقلال و ذوب آهن داده شده است. مشکلات مالی به طور حتم بر روحیه بازیکنان تاثیر می‌گذارد. طبق قوانین اگر تا نیم فصل ۳۰ درصد مطالبات پرداخت نشود، بازیکن می‌تواند به تیم دیگری برود.
با حاشیه‌سازی مشکلات حل نمی‌شود
در ادامه یک پیشکسوت فوتبال در مورد مشکلات ملوان به همشهری گفت: ملوان بازی قابل قبول و خوبی را به نمایش می‌گذارد. اما عوامل زیادی روی عملکرد ملوان از جمله بدشانسی و قضاوت‌های نا‌عادلانه تاثیر‌گذار بوده است.
«غفور جهانی» بیان کرد: متاسفانه در انزلی بعضی‌ها به جای تشویق به فکر ایجاد حاشیه برای این تیم هستند. این حاشیه علاوه بر این‌که برقضاوت داوران در خانه تاثیر می‌گذارد، بر عملکرد تیم نیز موثر است. تمامی این عوامل به امر عدم نتیجه گیری ملوان کمک کرده‌اند تا ملوان به حق خود نرسد.
پیشکسوت ملوان افزود: ملوان مهره‌ای که بتواند ضربات آخر را به گل تبدیل کند در اختیار ندارد. در بازی با سیاه‌جامگان بازیکنان ما توپ‌های تک ضرب را به‌خوبی بین خود رد و بدل می‌کردند. گاهی این تعداد پاس‌ها به ۱۶ پاس می‌رسید. این نوع عملکرد و بازی در ایران یک نوع پدیده منحصر به فرد است و ملوان در حال حاضر از تیمی مانند پرسپولیس بهتر بازی می‌کند.
غفور جهانی بیان کرد: ملوان با کمی تقویت می‌تواند خاطرات سال‌های گذشته را در بازی‌های پیش رو زنده کند. ما در حال یک روند رو به رشد در حوزه فوتبال و پوست اندازی هستیم. هواداران واقعی با دید وسیع می‌دانند که تیم در حال عبور از یک نقطه عطف است. عده بسیار زیادی از تماشاگران برای استیلی احترام خاصی قائل هستند، اما عده‌ای انگشت شمار با ناشکیبایی تیم را دچار حاشیه می‌کنند.

منبع: همشهری؛ سجاد حقدادی


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *