شمال ما: با نگاه اول به پورشه باکستر اسپایدر ۲۰۱۶ به خوبی متوجه می شوید با خودرویی آرام سر و کار نخواهید داشت.

 

به گزارش تک شات، تردیدی نیست که باکستر ۲۰۱۶ قدرتمندترین محصول پورشه نیست، ولی موتور ۳٫۸ لیتری و شش سیلندری که در وسط آن قرار گرفته وعده هندلینگ عالی را می دهد.
باکستر را می توان رودستر دونفره و با موتور میانی پورشه دانست. هیچ گاه نمی توان باکستر را خودرویی فوق العاده قدرتمند معرفی کرد، ولی هندلینگ بی نقص آن زبانزد خاص و عام است. کهنه کاران دنیای خودرو، باکستر ۲۰۱۶ را دنباله رو اسپایدر ۵۵۰ سال ۱۹۵۳ می دانند.
پورشه در ساخت قسمت جلوی این خودرو به طور مستقیم از مدل کیمن GT4 وام گرفته است. جلو پنجره آن از سه قسمت فلزی تشکیل شده و پنجره وسط برای خنک ساختن موتور تعبیه شده است. باکستر اسپایدر ۲۰۱۶ در قسمت عقب خود نیز شباهت زیادی به GT4 دارد و به این ترتیب یک سانتی متر طول کمتر از باکستر GTS دارد.
آنچه که اسپایدر را از سایر باکسترها متمایز می سازد، دو خط منحنی روی بدنه آن است. هدف از طراحی این دو خط صرفأ افزایش زیبایی این خودرو نبوده، بلکه قابلیت آیرودینامیک آن را نیز افزایش می دهد.
همچنین، با تعبیه سقف پارچه ای برای باکستر اسپایدر ۲۰۱۶، پورشه موفق شده نزدیک به ۱۰ کیلوگرم از وزن آن را کم کند. اگرچه طراحی سقف این خودرو در مقایسه با نسل های قبل خود بسیار ساده تر شده، ولی هنوز هم طی شش مرحله باز و بسته می شود. فراموش نکنید که از سقف برقی خبری نیست و اگر تمایل دارید سقفی بالای سر خود داشته باشید باید از خودرو پیاده شده و با آن را با دست باز کنید. البته انجام این کار نهایتأ ۳۰ ثانیه زمان می برد.
دوباره به وزن باکستر اسپایدر برگردیم. باکستر اسپایدر ۲۰۱۶ با تغییر طراحی سقف، استفاده از پارچه برای ساخت دستیگره های داخلی و چند تغییر دیگر در مجموع توانسته حدود ۳۰ کیلوگرم از وزن خود را کم کند.
سیستم گشتاور باکستر اسپایدر به نحوی طراحی شده که ترمز را روی قسمت داخلی چرخ ها اعمال می کند و موجب تسهیل چرخیدن خودرو در پیچ ها می شود. در کنار، قفل مکانیکی دیفرانسیل نیز وجود دارد که امکان حفظ سرعت در پیچ ها را فراهم می کند. به این ترتیب بدون اینکه خودتان متوجه شوید، سریع تر از گذشته رانندگی خواهید کرد.
حداکثر سرعت باکستر اسپایدر ۲۰۱۶ به ۲۹۰ کیلومتر بر ساعت می رسد و طی ۴٫۳ ثانیه از سرعت صفر به صد می رسد. قیمت پایه آن از ۸۲۱۰۰ دلار آغاز می شود. این در حالی است که باکستر GTS چه از لحاظ قیمت و چه از لحاظ عملکرد به باکستر اسپایدر بسیار نزدیک است. به هر حال، اگر پورشه کمی به گشتاور و قدرت باکستر اسپایدر می افزود راه دوری نمی رفت و می توانست آن را به عنوان پرچمدار خانواده باکستر معرفی کند.

 

Boxster spyder
Boxster spyder
Boxster spyder
Boxster spyder
Boxster spyder
Boxster spyder

 

Boxster spyder
Boxster spyder
Boxster spyder
Boxster spyder
Boxster spyder
Boxster spyder
Boxster spyder
Boxster spyder

کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *