صبح مشرق:شورای رشت 052

شمال ما: صبح مشرق نوشت: سه روز پیش خبری با تیتر ” دفاع از سران دربند فتنه در نشست رسمی شهرداری رشت با حضور آقای شهردار! ” بر روی خروجی صبح مشرق منتشر شد که بازتابهای گسترده ای در محافل سیاسی گیلان داشت.

خبری که در آن عنوان شده بود: نشست خبری شهردار کلانشهر رشت در غیاب اصحاب رسانه گیلان و با حضور خبرنگاران پایتخت نشین در دفتر شهردار رشت برگزار شد.

در این نشست که جباری مشاور عالی شهردار و قدیمی مدیر روابط عمومی شهرداری رشت حضور داشتند؛ یکی از شرکت کنندگان در دفاع از سران فتنه سخنان تاسف برانگیزی اعلام کرد که شهردار رشت هیچ گونه واکنشی به محکومیت این سخنان نداشت.

این خبر، توسط چند مقام مسئول تایید شد علاوه بر آن  اسناد این نشست در نزد صبح مشرق محفوظ است.

شهروندان منتظر پاسخ شهردار رشت به شهروندان در این خصوص خواهند ماند.

فتنه ۸۸ و حوادث آن به راستی یکی از مهمترین عوامل شناخت حق و باطل در نظام جمهوری اسلامی تلقی می شود. فتنه ای که مردم با بصیرت و هوشیاری خود در راهپیمایی خودجوش و عظیمشان در نه دی خط بطلان بر آن کشیدند.

مردم گیلان مدال بصیرت را در محکومیت فتنه ۸۸ از مقام معظم رهبری دریافت نموده اند و بی شک شهروندان گیلانی در انتظار تذکر جدی اعضای ارزشی و ولایتمدار شورای شهر رشت به شهردار رشت در خصوص سکوت در برابر فتنه در نشست رسمی شهرداری رشت  هستند.

با گذشت ۳ روز از انتشار این خبر و عدم واکنش شهردار و اعلام موضع صریح ایشان در قبال جریان فتنه، یکی از سایت های محلی به جای شهردار رشت در مقام پاسخگویی برآمده تا نوشته ای سفارشی را منتشر کند!!!

در حالیکه قائم مقام شهردار رشت و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری رشت خبر فوق را تأیید کرده اند، مشخص نیست این سایت محلی به دنبال کدام مقصد سیاسی یا اقتصادی است!؟

البته ماجرای تخیلی و تکذیب شده شهردار شدن شهردار در اصفهان و تکذیب آن توسط شورای شهر اصفهان و اقدامات این چنینی رسانه ای توسط شهردار رشت، نخ نما شده و جایگاهی در بین مردم و رسانه های متعهد و دلسوز ندارد!

صبح مشرق همچنان در انتظار اعلام موضع صریح شهردار در قبال فتنه میماند و با تبعیت محض از ولایت مطلقه فقیه به هیچ وجه در قبال ساکتین و فعالان فتنه ۸۸ سکوت نمی کند.

اما چند سئوال در باره نشست شهردار رشت با خبرنگاران پایتخت نشین در غیاب خبرنگاران گیلانی به وجود آمده که امیدواریم شهردار رشت پاسخ قانع کننده ای به این سئوالات ارائه دهد:

چرا خبرنگاران دعوت شده از رسانه های اصلاح طلب و اعتدالی بودند؟ و از هیچ رسانه اصولگرایی دعوت نشده بود؟

خروجی این نشست برای توسعه شهر رشت چیست؟

چرا شهردار رشت در قبال موضع یکی از شرکت کنندگان در خصوص آزادی سران فتنه سکوت کرده است؟!

دلیل پاک کردن صورت مسئله و توهین به رسانه های متعهد چیست؟

انتقادات از شهردار رشت روز به روز پر رنگتر می شود تا جایی که

امیرحسین علوی در نشست با اعضای شورای این شهر اظهار کرد: از رئیس شورا تقاضا می‌شود از شهردار رشت بخواهد در جلسه علنی بعدی شورای اسلامی این شهر برای پاسخ به سئوالات اعضای شورا حضور یابد.

وی با اشاره به برخی اقدام‌های شهرداری رشت افزود: مطالبی که نایب رئیس شورا درباره مفقود شدن ۱۲۳ سند مالی شهرداری رشت، انجام برخی از معاملات و قراردادها و … مطرح کرده دغدغه اعضای شورا است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت بابیان اینکه شهردار عضو شانزدهم شورا است، گفت: گاهی حرف‌هایی زده می‌شود که مبالغه و جهت‌دار است و حضور شهردار موجب می‌شود تا شفاف‌سازی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه دغدغه‌هایی که توسط اعضای شورای اسلامی شهر رشت مطرح می‌شود بدون پاسخ باقی می‌ماند، خاطرنشان کرد: این موضوع موجب می‌شود یکسری شبهات در ذهن مردم و رسانه‌ها به وجود آید.

علوی افزود: زمانی که یکی از اعضای شورا مواردی را مطرح می‌کند شهردار رشت باید برای پاسخگویی در صحن شورا حاضر شود و پاسخ دهد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز درباره عدم پاسخگویی شهردار رشت به سئوالات این اعضا، اظهار کرد: سئوالاتی که تاکنون اعضای شورای اسلامی از شهردار رشت پرسیده‌اند را جمع‌آوری کرده‌ایم.

عباس صابر تصریح کرد: از شهردار رشت برای پاسخگویی به سئوالات اعضای شورا در جلسه بعدی و علنی شورا دعوت می‌کنیم.

البته چند عضو شورای شهر رشت نیز به برپایی این نشست اعتراض نمودند که گفتگوی صبح مشرق با اعضای شورای شهر نیز در گزارش  تکمیلی صبح مشرق متعاقبا منتشر می شود…

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *