گویا ورق برگشته است!مشاوران جوان گیلان

شمال ما: انگار همین دیروز بود که اصلاح طلبان گیلان نام خود را در لیست های گوناگونی جا می کردند تا به عنوان مشاور جوان راهی ادارات متبوع خود شوند. حالا گویا این رویای شیرین رفته رفته به کابوسی تلخ مبدل شده است!

همزمان با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و در راستای آن چه روحانی پیش تر بارها بر آن تاکید کرده بود، بحث استفاده از جوانان در پست های مختلف رنگ و بوی جدی تری به خود گرفت به نحوی که از همان ابتدا زمزمه هایی در خصوص استفاده از جوانان در قالب مشاور و تحت عنوان “مشاور جوان” خیلی زود منجر به تهیه لیست های عریض و طویلی شد که قرار بود امضای استاندار در پای آن خودنمایی کند.

در همان زمان هم برخی اصولگرایان از جمله جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نسبت به این موضوع واکنش نشان داند.

کوچکی نژاد با بیان اینکه باید اجازه دهیم تا خود دستگاه مشاور جوان را انتخاب کند، گفته بود: “متاسفاته این اشتباهی بود که در زمان استانداری آقای سعادتی به وقوع پیوست و حالا هم مجدداً در حال تکرار است. بیشتر این مشاوران آقازاده هایی هستند که از قضا پدرشان هم در مدیریت ها ضعیف بودند.”

این اظهارات کوچکی نژاد در برهه ای که اصلاح طلبان در حال کشمکش درون جناحی برای جاکردن نام خود در میان انواع لیست های رسمی و غیررسمی بودند، تهدیدی جدی محسوب می شد و لذا برخی از آنان در واکنشی غیرمنصفانه سعی کردند این مخالفت کوچکی نژاد را به عنوان مخالفت او با جوانان گرایی قلمداد کنند تا از این طریق بتوانند هر نوع تهدیدی ولو کوچک را خنثی کنند و با خیال راحت مشغول تهیه لیست های خود باشند. لیست هایی که قرار بود خیلی زود به امضای استاندار یا معاون سیاسی او برسد. 

حالا اما گویا ورق برگشته است! انتظارات اصلاح طلبان برآورده نشده است. لیست های مختلف هنوز هم به امضای استاندار و معاون سیاسی او نرسیده است و گویا قرار هم نیست که برسد. رویای شیرین اصلاح طلبان که در آن خود را در نقش مشاور جوان و در کنار دست مدیران ارشد استان می دیدند، نه تنها دیگر شیرینی سابق را ندارد بلکه کم کم به کابوسی تلخ تبدیل می شود! 

همان هایی  که در گذشته ای نه چندان دور خواستند تا گلایه نماینده رشت از نحوه انتخاب مشاوران جوان را با مخالفت او با جوان گرایی پیوند بزنند تا شاید از این طریق بتوانند او را وادار به سکوت مصلحتی نمایند، حالا که می بینند سر بی کلاهی در این میان نصیب شان شده است، خود تبدیل به یکی از منتقدان این طرح شده اند و استاندار را متهم به اهمال کاری در این خصوص می کنند و البته سوالاتی را در این خصوص می پرسند که فارغ از ماهیت آن، مشخص نیست این سوالات چرا تاکنون پرسیده نشده و حالا و پس از اطمینان از بر باد رفتن این رویای شیرین در حال طرح است. سوالاتی از قبیل جایگاه این افراد به عنوان مشاور کجاست و آیا شرح وظیفه ای برایشان مشخص شده است یا خیر و …

بی شک شایسته سالاری همچون جوانگرایی یکی از اهداف دولت تدبیر و امید بوده و جز در موارد معدود آن هم به دلیل فشار برخی نمایندگان، به نحو مطلوبی در استان به مرحله اجرا درآمده است. استاندار گیلان بارها نشان داده است که در نه در حرف بلکه در عمل یک اعتدال گرای واقعی است و در مقابل زیاده خواهی و فرصت طلبی از طرف هر طیف و جناحی هم که باشد، ایستادگی خواهد کرد هر چند در این میان از انتقاد و تخریب ها بی نصیب نخواهد ماند!

منبع: خزرآنلاین

عکس: گیل خبر


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *