معاون مدیرکل آموزش و پرورش گیلان خبر داد:بی سواد ۰۱۱

شمال ما: معاون سوادآموزی مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از برگزاری مسابقه کتابخوانی بی‌سوادان با کتاب «خانواده سلامت» در ۱۷ شهریور ماه جاری در این استان خبر داد.

به گزارش فارس، نورالله اکبری ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان با اشاره به ارتقای ۳۳ درصدی عملکرد سوادآموزی آموزش و پرورش استان نسبت به جلسه گذشته این شورا اظهار کرد: گیلان با عملکرد ۵۴٫۸ درصد دارای موقعیت ۹ کشوری است.

وی به ارتقای یک‌هزار و ۵۱۰ درصدی عملکرد مثبت و بهتر سوادآموزی آموزش و پرورش گیلان نسبت به مدت مشابه سال گذشته اشاره کرد و افزود: اکنون گیلان در جایگاه چهارم کشوری است.

معاون سوادآموزی مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه وضعیت بی‌سوادی به صورت شهرستانی در استان پیگیری می‌شود، تصریح کرد: شهرستان‌های فومن، رودسر، صومعه‌سرا، تالش و بندر انزلی با عملکرد کمتر از ۵۰ درصدی در رتبه‌های آخر هستند.

اکبری، عملکرد پایین برخی از شهرستان‌های مذکور را به دلیل وجود بی‌سوادان بسیار خواند و بیان کرد: در شهرستان‌های فومن، تالش و صومعه‌سرا بی‌سوادان بسیاری داریم.

وی با ابراز امیدواری نسبت به بهتر شدن وضعیت بی‌سوادی در گیلان، خاطرنشان کرد: شفت با ۹۱٫۷ درصد، لنگرود با ۸۹٫۶ درصد و آستارا با ۸۷٫۷ درصد رتبه نخست تا سوم کاهش نرخ بیکاری در استان را دارند.

معاون سوادآموزی مدیرکل آموزش و پرورش گیلان به باسوادی تمام بی‌سوادان از سن ۱۰ تا ۴۹ سال در بخش رحمت‌آباد رودبار اشاره کرد و گفت: اکنون می‌توان رحمت‌آباد را منطقه سبز به لحاظ نبود بی‌سوادی اعلام کرد.

اکبری در ادامه از برگزاری مسابقه کتابخوانی بی‌سوادان در ۱۷ شهریورماه جاری در گیلان خبر داد و یادآور شد: تمام بی‌سوادان استان کتاب «خانواده سلامت» را مسابقه می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه آزمون کتاب «یادگیری مادام‌العمر در اقتصاد دانش‌محور» را برای تمام کارشناسان سوادآموزی گیلان در نظر گرفتیم، اظهار کرد: روز جمعه هفته جاری آزمون مذکور با توجه به نامگذاری سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» برگزار می‌شود.

معاون سوادآموزی مدیرکل آموزش و پرورش گیلان همچنین از افتتاح مرکز «یادگیری محلی» در ۲۰ شهریور ماه جاری در ناحیه یک رشت خبر داد و افزود: مرکز مذکور نخستین محل یادگیری محلی در استان است و آموزش‌های سوادآموزی به صورت تبلیغی با مهارت‌آموزی و تبادل تجربه انجام می‌شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *