امیر رمضانی کینچاه
امیر رمضانی کینچاه ۰۱۱

شمال ما؛

 

روز سیزدهم بهمن ماه و پس از گذشت یک روز از آغاز جشن های سی و هفتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، خبری در خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان منتشر شد که کام گیلانیان غیور و البته هر ایرانی وطن پرست و مسلمانی را شاد کرد.

«محمد رهبری» در مسابقات جهانی شمشیربازی ایتالیا پس از قرارگرفتن در مقابل حریفی از رژیم اشغالگر قدس حاضر به مبارزه نشد و علی رغم آنکه با این انصراف سهمیه المپیک را از دست داد اما توانست دل میلیون ها هموطنان مسلمان خود را بدست آورد.

این برای دومین بار در سه ماهه اخیر بود که «رهبری» در مقابل حریفی اسرائیلی قرار می گرفت و پیش از این نیز در مسابقات جهانی مجارستان پس از هفت پیروزی، حاضر به مبارزه با حریف اسرائیلی نشده بود.

متاسفانه پس از گذشت یک هفته نه تنها واکنش مناسبی از سوی اداره کل ورزش و جوانان گیلان به این اقدام نشان داده نشد بلکه از بازنشر این خبر در وبسایت این اداره کل نیز خبری نیست؛ دریغ از یک خط خبر. گویی «محمد رهبری» نیز همچون دو ورزشکار دیگر استان که از ابتدای سال تاکنون به آلمان و فرانسه پناهنده شده اند باعث سرافکندگی گیلان و گیلانی شده است.

حداقل کاری که مدیرکل محترم ورزش و جوانان استان گیلان می توانست بکند این بود که با انتشار پیامی حمایت خود و مجموعه ورزش استان را از پهلوانی این ورزشکار ملی پوش گیلانی تیم ملی شمشیربازی اعلام کند.

وقت آن رسیده است که مدیران و مسئولین ورزش استان سکوت معنی دار خود را بشکنند تا این جوان افتخارآفرین و اقدام خداپسندانه اش قربانی اختلافات گذشته و جنجال مزایده تنها سالن اختصاصی شمشیربازی رشت نشود. «رهبری» را دریابید.

 

* دبیر تحریریه شمال ما


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *