استاد چه غمگینانه رفت!سید ضیاء الدین شفیعی ۰۱۲

تحملی که متاسفانه طاق شد زمانی که ولع و طمع، بودجه‌ی فرهنگی سازمان را به وسوسه و تزویر چشم به انحراف دوخت و خامی و تکبر و غرور، از فرهنگ، توقع کرنش و چاکری داشت…

 

 

شمال ما: در پی برکناری غیر منتظره سید ضیاء الدین شفیعی، معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد انزلی، چند سطری به قلم ایشان برای این پایگاه اینترنتی ارسال گردیده که عیناً منتشر می گردد.

 

خلقی است زین جنونزار عریانِ بی‌تمیزی

دستار تا به زانو، شلوار تا به گردن

عبدالقادر بیدل دهلوی

 

فرهنگ مرغ زیرکی است که مدام «دام به دستان» طمع به صیدش می‌بندند یکی به حقد، یکی به حیله، یکی به جهل و یکی هم به طمع فرمان بردار کردن و مطیع ساختنش…

چنین مرغی با چنین دام‌هایی چگونه می‌تواند هنوز زیرک بماند، اما مرغ فرهنگ زیرک است چرا که این مرغ وظیفه‌ای دشوار بر گرده دارد؛ این مرغ تنها نشانه‌ی حیات مردم است مردمی که سال‌هاست از یاد رفته‌اند؛ مردمی که بسیاری از سیاسیونش به فریب روی آورده‌اند، بسیاری از مدیرانش به عوامگرایی، بسیاری از کارشناسان و کارمندانش به تملق، بسیاری از تجارش به تقلب، در چنین جنونزار بی‌تمیزی تنها صدای این مرغ است که زیرکانه دام‌های پیشارویش را تحمل می‌کند و عشق ، زندگی و آینده را در سایه‌ی آغوش گسترده‌‌ی خویش به مردم نوید می‌دهد.

اگر قریب به ۱۶ ماه این مرغ، دندان در جگر در سرزمین پهلوانان فرهنگی و هنری گیلان تحمل پیشه کرد تنها به ذوق دیدن برق امید در چشم و جان این مردان و زنان بود.

اجرای بیش از۱۵۰ برنامه‌ی فرهنگی، هنری، اجتماعی و گردشگری در این دوره‌ی کوتاه نتیجه‌ی همین تحمل است؛ تحملی که متاسفانه طاق شد زمانی که ولع و طمع، بودجه‌ی فرهنگی سازمان را به وسوسه و تزویر چشم به انحراف دوخت و خامی و تکبر و غرور، از فرهنگ، توقع کرنش و چاکری داشت.

سرانجام مخالف قانون و عرف و اخلاق و در مسیری نابخردانه صبح روزی که همه‌ی وجهه‌ی همت ما برای راه‌اندازی یکصدو پنجاه و یکمین برنامه فرهنگی یعنی دومین برنامه از «شب‌های فیلم مستند» مصروف بود ورقی به دفتر آوردند که فلانی از این لحظه سرپرست این اتاق است!

می‌دانم اهالی فرهنگ سیمرغانی هستند که اکنون صدای آن مرغ را جستجو خواهند کرد و نشان خواهند داد خدعه و ستم به این لشکر بزرگ چه سرانجام تلخی دارد.

 

منبع: به گزارش موج شکن انزلی


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *