استاندار گیلان:نجفی018

شمال ما: استاندار گیلان به فعالیت‌های بزرگ دولت‌ها برای کاهش مشکلات مردم اشاره کرد و گفت: مردم صبورانه مشکلات را تحمل می‌کنند.

به گزارش فارس، محمدعلی نجفی در جلسه استانداری گیلان با اشاره به مهم‌ترین برنامه‌های استان در سال ۹۵ اظهار کرد: فعالیت دستگاه‌های اجرایی باید با هدف‌گذاری رونق اقتصادی انجام شود.

وی خواستار سرعت، پویایی و چابکی دستگاه‌های اجرایی گیلان به منظور دستیابی به برنامه‌های دولت شد و افزود: پاک‌دستی و صداقت با مردم از اصول مهم است.

استاندار گیلان با تأکید بر رعایت میانه‌روی و اعتدال در امور، بیان کرد: مردم گیلان قدرت تشخیص خوبی دارند و از تندروی با اندیشه‌های مختلف دوری می‌کنند.

نجفی به فعالیت‌های بزرگ دولت‌های مختلف از جمله دولت تدبیر و امید برای کاهش مشکلات مردم اشاره کرد و گفت: مردم صبورانه مشکلات را تحمل می‌کنند و قدردان مسئولان هستند.

وی با اشاره به کنترل تورم، افزایش ثبات بازار، اجرای طرح‌های عمرانی با توجه به محدودیت شدید اعتباری، بهبود فضای کسب و کار، کاهش نرخ بیکاری، اجرای پروژه‌های اشتغالزا و خروج از رشد منفی اقتصادی در سال ۹۴، بیان کرد: نامگذاری سال ۹۵ به عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» توسط مقام معظم رهبری فرصت مناسبی برای رونق اقتصادی است.

استاندار گیلان تقویت فرهنگ توجه به حفظ محیط زیست را مهم دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به تلاش‌های انجام شده در بخش کارخانه‌های کمپوست و مدیریت پسماند، مشکلات زیست‌محیطی استان به طور کامل برطرف نشده است.

نجفی بر بهره‌گیری از توان فرمانداران به‌ویژه شهرداران در کاهش مشکلات زیست‌محیطی تأکید کرد و یادآور شد: امروز زباله در دنیا به عنوان معضل مطرح نیست بلکه سرمایه محسوب می‌شود بنابراین در بخش کارخانه‌های زباله‌سوز باید از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی استفاده کنیم.

وی با تأکید بر احیای تالاب انزلی، اظهار کرد: طرح‌های آبرسانی کشاورزی و روستایی، گازرسانی، توزیع برق، آب و فاضلاب شهری، حفظ منابع طبیعی و شیلات، تجهیز و نوسازی مزارع، نوسازی و بهسازی بافت شهری و رعایت پدافند غیر عامل باید با جدیت در گیلان ادامه پیدا کند.

استاندار گیلان، اجرای سرمایه‌گذاری جدید در بخش تولید برق و نیروگاه در گیلان را مهم ذکر کرد و افزود: شرکت برق منطقه‌ای باید نسبت به جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی همت کند.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه تقویت دولت الکترونیکی از مطالبات استان است، بیان کرد: امسال باید تحولات سازنده‌ای در بخش مذکور داشته باشیم.

نجفی تلاش برای تحقق پروژه‌های مصوب سفر رئیس جمهوری به گیلان را از جمله برنامه‌های مدیران دستگاه‌های اجرایی برشمرد و تصریح کرد: پروژه‌های بزرگ با اختصاص اعتبارات مناسب از محل مصوبات سفر رئیس جمهوری به استان از حالت رکود خارج شده است.

وی اجرای مصوبات سفر روحانی به گیلان را از اولویت‌های روزانه مدیران ذکر کرد و گفت: پشتیبانی از تولید، برطرف کردن موانع کسب و کار، برنامه‌ریزی برای تسریع در اجرای پروژه‌های نیمه‌تمام صنعتی، توسعه‌ شهرک‌های صنعتی و افزایش زیر ساخت شهرک‌ها به منظور جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی تاثیرگذار است.

استاندار گیلان با تأکید بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، خاطرنشان کرد: سال گذشته برخی از دانشگاه‌ها در زمینه مذکور که بهترین عرصه برای تولید ثروت و اشتغالزایی است، عملکرد ضعیفی داشتند.

نجفی بر تقویت صنایع دستی و فرش‌بافی در راستای ایجاد اشتغال تأکید کرد و یادآور شد: در بخش گردشگری باید از سرمایه‌گذاری‌ها حمایت ‌شود.

نجفی با اشاره به برگزاری دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان‌های رودبار و رشت، اظهار کرد: مشارکت گسترده مردم در انتخابات مذکور دارای اهمیت است.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *