استاندار گیلان:تالاب کیاکلایه 011

فعالیت‌ها در راستای مطالعات احیای تالاب انزلی باید برای مردم ملموس باشد… با توجه به برنامه‌های انجام شده توسط جایکا در تالاب انزلی جامعه باید این فعالیت‌ها را درک کند…

شمال ما: استاندار گیلان به فاز دوم عملیات اجرایی مطالعات احیای تالاب انزلی اشاره کرد و گفت: جایکا تلاش کند تالاب انزلی از لیست مونترو خارج شود.

به گزارش فارس، محمدعلی نجفی بعد از ظهر امروز در جلسه مدیریت تالاب انزلی با اشاره به اتمام فاز نخست مطالعات این تالاب اظهار کرد: امسال عملیات اجرایی فاز دوم مطالعات احیای تالاب انزلی آغاز شده است.

وی مدیریت فاضلاب شهری، رودخانه‌ها، پسماند و اکوتوریسم را از برنامه‌های احیای تالاب انزلی عنوان کرد و افزود: احیای تالاب در بخش اکوتوریسم نیازمند همکاری بیشتر دستگاه‌های اجرایی است.

نجفی با بیان اینکه معضل فاضلاب شهر رشت از حالت استانی به ملی تبدیل شده است، تصریح کرد: همکاری تمام دستگاه‌ها برای برطرف کردن معضل مذکور حائز اهمیت است.

استاندار گیلان به سفر حسن روحانی رئیس جمهور در ابتدای سال جاری به استان اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور در سفر مذکور از منطقه آزاد و تالاب انزلی بازدید کرده است.

وی با اشاره به مشکلات تالاب انزلی، بیان کرد: رئیس جمهور در مورد تالاب انزلی حساسیت ویژه‌ای دارد و همکاری متقابل دستگاه‌ها در راستای توسعه گیلان و محیط زیست استان دنبال می‌شود.

نجفی توسعه گیلان را همگام با حفظ محیط زیست دانست و خاطرنشان کرد: از سال ۸۴ فاز نخست مطالعات احیای تالاب انزلی  آغاز شده است.

استاندار گیلان خواستار تلفیق مدیریت دستگاه‌های استانی برای احیای تالاب انزلی شد و اظهار کرد: دستگاه‌ها از موازی‌کار پرهیز کنند ضمن اینکه مردم انتظار دارند برنامه‌های احیای تالاب اجرایی شود.

وی با بیان اینکه فعالیت‌ها در راستای مطالعات احیای تالاب انزلی باید برای مردم ملموس باشد، یادآور شد: با توجه به برنامه‌های انجام شده توسط جایکا در تالاب انزلی جامعه باید این فعالیت‌ها را درک کند.

نجفی اجرای طرح‌های مطالعاتی را زمان‌بر خواند و بیان کرد: اجرای پژوهش‌ها باید برای مردم شهرهای حوزه تالاب انزلی در رشت، صومعه‌سرا و انزلی ملموس باشد.

استاندار گیلان بر اجرای تجربه و ایده‌های جدید جایکا در تالاب انزلی تاکید کرد و افزود: جایکا ایده‌های اولیه برای احیای تالاب انزلی را از کنوانسیون رامسر اتخاذ کرده و این امر باید با جدیت ادامه پیدا کند.

وی با بیان اینکه اگر پروژه‌های زیربنایی در استان اجرایی نشود در آینده با مشکل مواجه می‌شویم، تصریح کرد: ارتفاع آب ۱۱ و ۹ متری تالاب انزلی بسیار کاهش پیدا کرده و دولت برای برطرف کردن معضل تالاب انزلی آماده همکاری است.

نجفی خواستار خارج شدن تالاب انزلی از لیست مونترو شد و گفت: نگذاریم تالاب انزلی به سرنوشت دریاچه ارومیه گرفتار شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *